Przejęcie DXC Technology przez inwestora finansowego nie dojdzie do skutku. Koncern poinformował o zakończeniu rozmów. Wyjaśnia, że z uwagi na niepewną sytuację na rynku inwestor miał problem z zapewnieniem środków na zakup firmy. Ponadto DXC nie dostał formalnej oferty przejęcia. Negocjacje w tej sprawie firma ujawniła w październiku ub.r. Zainteresowany był prawdopodobnie jeden z funduszy private equity.

DXC Technology zapewnia jednocześnie, że jest dobrze pozycjonowany na rynku, by rosnąć organicznie i generować zyski.

Ostatnio jednak wyniki spadają. W III kw. finansowym 2023 (IV kw. 2022 r.), przychody firmy zmniejszyły się o 13 proc., do 3,6 mld dol., marża operacyjna spadła z 4,6 proc. do 3,3 proc., z a zysk netto o 40 proc. r/r, do 61 mln dol. W całym poprzednim roku obrotowym także odnotowano niższą sprzedaż r/r (o 8 proc.).

W 2021 r. Atos był zainteresowany zakupem DXC Technology. Zaoferował 10 mld dol. Zarząd uznał jednak, że to za mało i rozmowy zakończono. Obecnie kapitalizacja firmy wynosi 6 mld dol., z tym że w ostatnich latach spadły wyceny wielu spółek technologicznych.

DXC Technology powstał w 2017 r. z połączenia działu HPE Enterprise Services i CSC (Computer Sciences Corporation). W 2019 r. kupił szwajcarski Luxoft za 2 mld dol.

Firma działa obecnie w ponad 70 krajach w tym w Polsce, ma globalnie ponad 6 tys. klientów oraz 130 tys. specjalistów.