Also Holding zintegrowało Vade Secure for Office 365 ze swoją platformą cyberbezpieczeństwa. Amerykańska firma Vade Secure specjalizuje się w ochronie poczty e-mail. Według własnych informacji zabezpiecza 600 mln kont w 76 krajach, ma 1,4 tys. partnerów. Jej rozwiązanie do Office 365 będą mogli oferować swoim klientom resellerzy i dostawcy usług poprzez Also Cloud Marketplace.

„95 proc. wszystkich cyberataków na firmy ma miejsce za pośrednictwem poczty elektronicznej, przy czym różne badania pokazują, że Microsoft Office 365 jest obecnie najpopularniejszą bramą dla hakerów do atakowania poufnych danych organizacji” – zauważa Gustavo Möller-Hergt, CEO Also Holding.

Also spogląda na sektor ochrony zdrowia

Also weszło także w partnerstwo z P.E.G., niemiecką organizacją specjalizującą się w zakupach dla sektora medycznego, zajmuje się także konsultingiem i szkoleniami. Oba podmioty wspólnie zamierzają utworzyć platformę as-a-service, która umożliwi dostawcom rozwiązań dla sektora zdrowia dostarczanie usług za pośrednictwem Also Cloud Marketplace. Międzynarodowy dystrybutor wzmacniając kompetencje i ofertę zamierza zostać silnym graczem na rynku produktów i usług dla sektora medycznego, który według prognozy w całej UE ma być wart 155 mld euro w 2025 r.