W nowej strategii wzrosło znaczenie rozwiązań w chmurze i zabezpieczenia punktów końcowych. Ochronę ma poprawić zintegrowany i otwarty system bezpieczeństwa, który ujednolica najważniejsze etapy cyklu obrony przed zagrożeniami. Uproszczenie obsługi różnych rozwiązań ma umożliwić centralne zarządzanie i połączona architektura produktów dostarczanych przez Intela i inne firmy.

Ochronę, wykrywanie, naprawę i centralne zarządzanie połączono w czasie rzeczywistym w ramach elastycznego obiegu informacji (tzw. cyklu obrony przed zagrożeniami). Pomysł jest taki, że system bezpieczeństwa przyjmuje formę powtarzalnego cyklu, który nieustannie się doskonali. Taki model ma umożliwić firmom skuteczniejsze blokowanie zagrożeń i rozpoznawania ataków, a także pozwolić na szybszą naprawę szkód i poprawę ochrony.

– Przy gwałtownie zwiększającym się zasięgu ataków i niewystarczającym personelu wykwalifikowanych fachowców, należy skupić się na aspektach widoczności zagrożeń, uproszczonym zarządzaniu i funkcjach, które pozwolą przeciwdziałać atakom szybciej, skuteczniej i z wykorzystaniem niewielu zasobów – wyjaśnia Chris Young, wiceprezes i dyrektor generalny Intel Security.

W ramach ogłoszonej strategii Intel Security wprowadził nowe rozwiązania, które będą podstawą dla przyszłych produktów. Jest to platforma usług dla ochrony punktów końcowych McAfee Endpoint Security 10.X i McAfee Active Response – rozwiązanie do wykrywania i reagowania na zagrożenia w systemach końcowych. Oba mogą być zarządzane z centralnej platformy zarządzania Intel Security. Firma zapewnia obecnie wsparcie dla standardów Structured Threat Integration Expression (STIX) oraz Trusted Automated eXchange of Indicator Information (TAXII), umożliwiających lepsze wykrywanie zagrożeń, poprzez udostępnianie informacji o nich.