Hama obchodzi swoje 100-lecie. W kraju świętowanie z tej okazji zorganizowano 29 listopada br. w Warszawie. Przedstawiciele firmy przytoczyli najważniejsze dane na temat produkcji, dystrybucji i grup produktowych.

Firma informuje o inwestycji w Polsce. W jubileuszowym roku Hama rozbudowała swoje centrum logistyczno-biurowe, zlokalizowane w Robakowie koło Poznania. Halę magazynową powiększono o 4,5 tys. mkw, co zwiększyło w sumie powierzchnię do 9 tys. m kw., z tym że objętość wzrosła powyżej 100 proc., dzięki większej wysokości nowej hali (16 m). Powstała też część socjalno-techniczna o powierzchni 200 mkw. Zespoły w Polsce liczą ok. 200 osób (na 2,5 tys. pracowników firmy na świecie). Co ciekawe, Hama dostosowuje się do specyfiki lokalnych rynków, np. w naszym kraju jest również dystrybutorem.

Hama posiada obecnie oddziały w 18 krajach, w tym od 2000 r. w Polsce, a sprzedaje w ok. 100 krajach.

Niemiecka firma ma w portfolio 18 tys. produktów (akcesoria do smartfonów, komputerów, produkty audio, smart home, smartwatche i in.) i współpracuje z 30 tys. partnerów. W 2022 r. osiągnęła 590 mln euro obrotów. Centrum logistyczne w centrali w Monheim w Bawarii ma 100 tys. mkw powierzchni.