Combo wyposażono w 5-calowy ekran o rozdzielczości 800 x 480 pikseli. Urządzenie ma funkcje nawigacji z serii Mio Spirit. Jest to m.in. usługa Smart Routes (inteligentne wyznaczanie trasy, wybór trasy spośród kilku alternatywnych dróg oraz LearnMe Pro, czyli funkcja uczenia się stylu jazdy kierowcy i proponowanie mu odpowiednich tras). Nawigacja ma również asystenta pasa ruchu i parkowania, trójwymiarowy podgląd skrzyżowań oraz planowanie podróży poprzez punkty pośrednie. W Combo wgrano mapy 44 krajów Europy, w tym Polski. Użytkownik może korzystać z bezterminowej aktualizacji bazy fotoradarów.

Z pomocą jednego przycisku można przejść z nawigacji do rejestratora. Kamera jest obsługiwana z pomocą ekranu dotykowego. Filmy można nagrywać w tle, przy włączonej nawigacji. Dzięki modułowi GPS do filmów dołączana jest informacja o pozycji pojazdu, jego prędkości i kierunku jazdy. Nagrania zapisywane są w pamięci urządzenia (4 GB) i na karcie pamięci.

Mio Combo 5107 LM wyposażono w trzyosiowy czujnik wstrząsów. Nagrania nietypowych zdarzeń są chronione przed automatycznym nadpisywaniem po zapełnieniu karty pamięci. Filmy rejestrowane są w rozdzielczości HD 720p z prędkością 30 kl./sek. Kąt widzenia obiektywu wynosi 120 stopni. Jego jasność to F2,4.

Urządzenie będzie dostępne w sprzedaży we wrześniu. Sugerowana cena detaliczna: 699 zł.