Od lipca Michał Kubik jest Distribution Channel Managerem w Sophosie na region Europy Środkowo-Wschodniej. Będzie zajmował się współpracą z dystrybutorami w zakresie sprzedaży rozwiązań firmy i relacjami z partnerami w krajach CEE. Swoje obowiązki pełni z Warszawy, we współpracy z Patrickiem Müllerem, Regional Managerem Eastern Europe w Sophosie.

Nowy menedżer w Sophosie ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w sprzedaży rozwiązań IT i bezpieczeństwa oraz współpracy z kanałem partnerskim. Zdobywał je m.in. w Microsoft, VMware, RSA Security, Symantec i Check Point Software Technologies.

Od 2010 r. zajmuje się współpracą z firmami partnerskimi. Przez ostatni rok był Territory Managerem w RSA. Wcześniej przez 3 lata był związany z Symantekiem, gdzie odpowiadał za sprzedaż i współpracę w partnerami, m.in. jako Regional Channel Managera na region Europy Środkowo-Wschodniej w Symantec. Szefem kanału sprzedaży był również w Check Poincie. Karierę zaczynał w Microsofcie, gdzie pełnił role od Account Managera do Services Executive.

Michał Kubik ukończył Wydział Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej ze specjalizacją systemy sterowania. W 2010 r. uzyskał tytuł Executive MBA w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej.