Juniper Networks wprowadził do oferty produkty serii MX działające w technice skalowania 3D. Zostały opracowane z myślą o sieciach agregacyjnych brzegowych.

 

W ofercie producenta znalazły się nowe modułowe karty liniowe oparte na technologii Junos Trio, które łatwo integrują się z nowymi lub istniejącymi routerami MX. Przykładowe modele kart liniowych:

 

MX 3D Aggregation Line Card – karta 120 Gb/s z najwyższym zagęszczeniem 10GE, którą można wykorzystać do agregacji, dystrybucji obrazu wideo, routingu brzegowego oraz w centrach danych,

 

MX 3D Universal Edge Line Card – dostosowana do wielkości sieci dzięki elastycznej konfiguracji GE/10GE

 

MX 3D 100GbE Line Card – umożliwia routing z liniową wydajnością 100 GbE na potrzeby łącza brzegowego, transmisji wewnątrz centrum danych oraz wydajnej agregacji.

 

Juniper oferuje też dwa 3,5-calowe nowe routery z serii MX80 3D. Opracowano je z myślą o udostępnianiu usług Carrier Ethernet w wielopiętrowych budynkach mieszkalnych, a także o agregacji usług mobilnych, przesyłaniu obrazu wideo i zastosowaniach technologii brzegowej w środowisku biznesowym.

 

Ceny i dostępność

Produkty Juniper MX 3D będą wprowadzane do sprzedaży od grudnia 2009 r. i przez cały rok 2010. Karta MX 3D 16-port 10GbE Aggregation Line Card będzie ogólnie dostępna od grudnia 2009 r. Kolejne produkty z serii MX 3D będą się pojawiać w 2010 r.