Ivanti zakończył transakcję przejęcia spółek MobileIron i Pulse Secure. Obie specjalizują się w rozwiązaniach mobilnych. MobileIron w zarządzaniu punktami końcowymi (UEM) oraz ich ochronie, a Pulse Secure w dostępie i zabezpieczeniach.

Dzięki podwójnej akwizycji Ivanti, który dostarcza platformę automatyzacji operacji IT i bezpieczeństwa w różnych środowiskach, może lepiej odpowiedzieć na zapotrzebowanie klientów biznesowych na zabezpieczenie pracy zdalnej. Ponieważ, jak zauważono zapowiadając przejęcie, infrastruktura IT jest obecnie wszędzie.

Ivanti wzmocni swoją ofertę w zakresie zintegrowanego zarządzania punktami końcowymi (UEM), zabezpieczeń „zero trust” i oprogramowania do zarządzania usługami IT w przedsiębiorstwie (ITSM).

Integracja oferty przejętych firm z rozwiązaniami Ivanti pozwoli na zabezpieczenie dostępu, urządzeń i danych, ochronę usług i automatyzację na wszystkich typach urządzeń, jak również zarządzanie nimi.

Jak zapewnia CEO Ivanti Jim Schaper, przed firmą otwiera się „olbrzymia szansa”.

Mobileiron chroni zarówno dostęp do aplikacji dostarczanych w chmurze (SaaS), jak i lokalnych umożliwiając wielostopniowe uwierzytelnianie i wykrywanie zagrożeń mobilnych. W tegorocznym magicznym kwadrancie Gartnera obejmującym dostawców narzędzi UEM firmę określono jako „wizjonera”.

Wartość zakupu Mobileiron wynosi 872 mln dol. W przypadku Pulse Secure nie została ujawniona.