Ivanti przejmuje MobileIron i Pulse Secure. Pierwsza firma specjalizuje się w zarządzaniu urządzeniami mobilnymi, a druga dostarcza rozwiązania dostępu i zabezpieczeń rozwiązań mobilnych.

Dzięki akwizycji Ivanti wzmocni swoją ofertę w zakresie zintegrowanego zarządzania punktami końcowymi, zabezpieczeń „zero trust” i oprogramowania do zarządzania usługami w przedsiębiorstwie. Jak zaznaczono w komunikacie, mają one krytyczne znaczenie w zdalnym środowisku pracy, więc połączenie sił zaspokaja coraz większe potrzeby przedsiębiorstw związane z home office.

Ivanti dostarcza platformę, która automatyzuje operacje IT i związane z bezpieczeństwem od chmury do brzegu. Poszerzenie oferty umożliwi łatwe zabezpieczenie dostępu, urządzeń i danych, ochronę usług i automatyzację na wszystkich typach urządzeń, jak również zarządzanie nimi dzięki platformie automatyzacji Ivanti Neurons.

„Infrastruktura IT i klienci są wszędzie, a urządzenia mobilne zapewniają dostęp do wszystkiego” – zauważa Simon Biddiscombe, dyrektor generalny MobileIron.

Po zakończeniu transakcji połączoną firmą nadal będzie kierować prezes i dyrektor generalny Ivanti, Jim Schaper.

„Łącząc MobileIron i Pulse Secure z Ivanti, tworzymy lidera na dużych i rosnących rynkach ujednoliconego zarządzania punktami końcowymi, bezpieczeństwa i zarządzania usługami dla przedsiębiorstw.”- przekonuje Schaper.

Za MobileIron Ivanti zapłaci 872 mln dol. Warunki zakupu Pulse Secure nie zostały ujawnione.