Spółka e-Xim IT w II poł. br. zamierza zadebiutować na giełdowym rynku New Connect. Z publicznej oferty akcji chce pozyskać 2 mln zł. W 2017 r. wypracowała ponad 450 tys. zł zysku netto oraz 6,2 mln zł przychodów – według wstępnych danych. Firma specjalizuje się w systemach wspierających proces cyfrowej transformacji przedsiębiorstw oraz wspomagających redukcję bądź eliminację ograniczeń w procesie wytwórczym aplikacji. Oprócz wdrożeń zajmuje się doradztwem. Wykorzystuje oprogramowanie największych globalnych producentów.

 

Gdzie będzie można zarobić

Według spółki jest zapotrzebowanie na wdrożenia i nowe technologie w takich obszarach jak: cyfrowa transformacja – zarządzanie API, rozwój aplikacji – Service Virtualization, Test Data Management oraz zarządzanie usługami.

Ponadto stwierdzono popyt na automatyzację i robotykę procesów, usługi konsultacyjne i wdrożeniowe świadczone w modelu „body leasing” (wynajem fachowców) w kraju i zagranicą – przede wszystkim w krajach nordyckich i regionie DACH (Niemcy, Austria Szwajcaria).

W związku z tym e-Xim planuje powiększyć zespoły techniczne o konsultantów i programistów, którzy będą odpowiedzialni za wdrażanie nowych rozwiązań u klientów.

Planowane jest zwiększenie zatrudnienia w zespołach technicznych do 9 nowych osób. Koszty związane z rozbudową zespołów technicznych poniesione w ciągu roku od emisji akcji w ocenie zarządu wyniosą do 1,35 mln zł.

Środki pozyskane z giełdy e-Xim IT zamierza przeznaczyć także na poszerzenie zespołu handlowego i zasilenie budżetu na marketing i sprzedaż (koszt: do 450 tys. zł w ciągu 1,5 roku).

Firma planuje też rozwój działalności w zakresie Application Delivery i Service Management związane z automatyzacją i robotyką procesów. W tym celu powiększony zostanie zespół techniczny. Inne inwestycje to szkolenia i rozbudowa wewnętrznej infrastruktury (środowiska demonstracyjne, laboratoryjne). Koszty związane z transferem wiedzy, szkoleniami i rozbudową infrastruktury poniesione w ciągu 6 miesięcy od emisji akcji w ocenie zarządu wyniosą do 200 tys. zł.