Transakcja będzie wynikiem porozumienia, jakie Thales zawarł z Thoma Bravo, prywatnym funduszem inwestycyjnym, który od 2019 r. jest właścicielem Impervy. Umowa ma zostać sfinalizowana na początku 2024 roku po uzyskaniu zwyczajowych zgód organów antymonopolowych i regulatorów.

Dla mającego swoją centralę w Paryżu Thalesa akwizycja „ma wynieść jego biznes dotyczący cyberbezpieczeństwa na wyższy poziom, wprowadzając firmę na rynek bezpieczeństwa aplikacji i generując przychód przekraczający 2,4 mld euro”.

Imperva to znaczący gracz na rynku security, specjalizujący się w bezpieczeństwie aplikacji i rozwiązaniach, takich jak WAF (Web Application Firewall) i ochrona przed atakami typu DDoS. W ostatnich latach firma rozszerzyła swoją działalność na nowe segmenty rynku, takie jak bezpieczeństwo interfejsów API, jednocześnie rozwijając ochronę danych. Imperva ma swoją centralę w San Mateo w Kalifornii i działa globalnie w regionach Ameryki, Azji i Pacyfiku oraz EMEA, monitorując zagrożenia w 180 krajach.

Wynikające z akwizycji połączenie biznesów stworzy globalne portfolio cyberbezpieczeństwa dotyczące tożsamości (Thales), bezpieczeństwa danych (Thales i Imperva) oraz bezpieczeństwa aplikacji (Imperva).