Hewlett-Packard Enterprise zdecydowało się opuścić miejsce swoich „narodzin”. Centrala zostanie przeniesiona z San Jose w Kalifornii do Houston w Teksasie. W garażu w San Jose w 1939 r. William Hewlett i David Packard założyli firmę (w 2015 r. została podzielona na HP Inc. i HPE).

Biura w dotychczasowym miejscu pozostaną jednak „hubem talentów i innowacji”, jak to określił CEO HPE, Antonio Neri. W San Jose nadal będzie znajdować się również siedziba Aruby, firmy przejętej przez HPE w 2015 r.

Przenosiny uzasadniono wysokimi kosztami życia w Kalifornii. W minionych latach rosły czynsze w Dolinie Krzemowej (HPE nie jest zresztą jedyną firmą, która opuszcza ten region, uczynił to np. Palantir). Wiosną HPE zapowiedziało plan ograniczenia kosztów, które mają zmniejszyć się o ok. 1 mld dol. do 2022 r.

CEO HPE Antonio Neri przekonuje, że Houston jest atrakcyjnym rynkiem rekrutacji specjalistów. Firma zapewnia jednakże, że przeprowadzka nie wiąże się ze zwolnieniami. Nowy kampus korporacji w Houston powstaje już od kilku miesięcy.