Zdezorientowani użytkownicy na forum Allegro sygnalizowali, że maile nie dochodzą od 26 listopada. Największy kłopot mieli sprzedawcy. Nie dostawali powiadomień o zakończonych aukcjach, wpłatach, formularzy dostawy, pytań o przedmioty i innych informacji z systemu pocztowego serwisu. Problem dotyczył kont pocztowych na Gmailu i Gazeta.pl (wykorzystuje zasoby Google’a). Niektórzy otrzymywali e-maile z kilkunastogodzinnym opóźnieniem. Okazało się, że to nie awaria. Przyczyną była blokada przez Google’a IP Allegro, który został potraktowany jako rozsyłający spam. Zapewne reklamy wysyłane masowo przez serwis aukcyjny użytkownicy oznaczali jako spam, stąd automatyczny system Google’a uruchomił w końcu blokadę (maile reklamowe i powiadomienia dla allegrowiczów były wysyłane z tego samego adresu IP).

Według informacji pracownika serwisu zamieszczonej na forum Allegro, problem został rozwiązany w nocy z niedzieli na poniedziałek. Maile zatrzymane wskutek blokady powinny już dochodzić do adresatów.

W miniony piątek nie docierała część maili z Allegro na konta Interii. „Problem był po naszej stronie sieciowej” – przyznał na forum pracownik Allegro. Jego zdaniem wszystko wróciło do normy.