Grupa TenderHut otworzyła swoje pierwsze przedstawicielstwo za oceanem. Oddział w Nowym Jorku to siódme zagraniczne biuro białostockiej firmy po Kopenhadze, Sztokholmie, Zurychu, Berlinie, Londynie i Dublinie.

TenderHut działała już wcześniej na rynku amerykańskim poprzez swoją spółkę Solutions4Labs, współpracując z Thermo Fisher Scientific. Stworzone przez białostockich specjalistów Centrum Kompetencyjne Produktów Thermo Fisher Scientific zajmuje się wdrażaniem systemów klasy LIMS (Laboratory Information Management System).

– Rynek amerykański zawsze był otwarty na nowe możliwości współpracy z firmami pochodzącymi z Europy Środkowo-Wschodniej – twierdzi Maciej Szymczuk, przedstawiciel grupy TenderHut w USA.
 
Zarząd grupy liczy na zainteresowanie klientów za oceanem ofertą outsourcingu IT od spółki zależnej SoftwareHut i usługami związanymi z cyberbezpieczeństwem od ProtectHut.

W 2015 r. nowi właściciele przejęli TenderHut (wcześniej spółka nosiła nazwę Codearch i należała do SMT Software, nowy podmiot powołali byli menedżerowie z białostockiego oddziału SMT). Aktualna strategia zakłada ekspansję zagraniczną i eksport usług.

TenderHut konsoliduje białostocki rynek IT. Przejęła takie spółki jak LemonTea, QBurst Poland, LIT.

W 2014 r. przychody Tenderhut ze sprzedaży wynosiły 560 tys. zł, w 2015 r. – 6,44 mln zł, a w 2016 doszły do 8,93 mln zł. W I poł. 2017 r. wyniosły 7,4 mln zł. Wiosną 2019 r. spółka planuje debiut na GPW.