BestCoders, fińska sieć partnerska IT, wchodzi do Polski. Łączy specjalistów z branży IT ze zleceniami i projektami. Twierdzi również, że umożliwia polskim fachowcom dostęp do zleceń ze skandynawskich rynków ICT. Niedobór kadr IT na rynku może pomóc w rozwoju tej działalności.

„Dążymy do tego, aby projekty nie stały w miejscu z powodu braku talentów” – twierdzi Juha Karjalainen, prezes zarządu BestCoders Poland i wieloletni zarządzający w Codemen.

BestCoders Poland należy do fińskiej i estońskiej grupy firm zatrudniającej prawie 200 pracowników. Jej spółka matka to software house Codemen (założona w 2013 r.).

Country Managerem w BestCoders Poland został Kamil Kamiński. Wcześniej pełnił role Business Development Managera m.in. w Sykes Digital Services, Symphony Venture i Dealovo.

Jak wyjaśnia, firma intensywnie inwestuje w zagraniczne rynki.

„Szukaliśmy możliwości rozwoju w Europie i stwierdziliśmy, że Polska jest dla nas najlepszą opcją, ponieważ jest tu ponad 300 tys. programistów z doskonałą biegłością w języku angielskim i silnym doświadczeniem nearshore” – tłumaczy Kamil Kamiński.

Baza firmy obejmuje blisko 6 tys. ekspertów. BestCoders twierdzi, że obecnie współpracuje z 70 polskimi firmami i liczba ta rośnie o 2-4 tygodniowo. Siedzibą lokalnej spółki jest Poznań.