Wejście Euvic na giełdę możliwe jest nawet w przyszłym roku – uważa szef grupy informatycznej, Wojciech Wolny. Warunkiem jest doprowadzenie do porozumienia w sprawie połączenia ze spółką giełdową. Obecnie trwają rozmowy z wybranymi podmiotami – poinformował prezes.

Równolegle rozpoczęły się prace nad przygotowaniem oferty publicznej, co pozwoliłoby na debiut giełdowy w ciągu 2 lat.

Wśród zalet upublicznienia spółki wymienia m.in. większą wiarygodność takich podmiotów dla zagranicznych kontrahentów, transparentność biznesu i promocję.

W poszukiwaniu 5 filaru

Euvic myśli także o przejęciach. Zamierza kupić firmę za 20-40 mln zł, która pasuje przynajmniej do jednego z filarów rozwoju grupy: Software Development, Body/Team Leasing, IT&Infrastructure oraz Innovations lub nowego, piątego obszaru, który zostanie wybrany.

Grupa analizuje segmenty e-commerce, marketingu interaktywnego i systemów embedded – urządzeń i oprogramowania IoT. Kupiła 50 proc. udziałów w spółce Aden, specjalizującej się w systemach integracji i wbudowanych. Ta akwizycja wpisuje się w obszar Software Development.

1 mld zł na horyzoncie

Według prezesa spółka wyznacza sobie długofalowe cele: zakłada w ciągu 8 lat wzrost przychodów z ok. 500 mln zł do 1 mld zł. Taki poziom zamierza osiągnąć poprzez 10-15 procentowy rozwój organiczny, małe akwizycje co roku i dwie duże w 8-letnim okresie. Jak zapewnia szef grupy, cel ten jednak nie będzie realizowany za wszelką cenę.

Rozwój i akwizycje mają wspierać realizację strategii Integratora 2.0, czyli możliwość budowy kompleksowej oferty IT oraz modelu biznesowego opartego na usługach 360 st., tzn. zdolność do kompleksowego wsparcia technicznego na każdym etapie realizacji projektów.

Gliwicka grupa Euvic działa od 2015 r. (wcześniej przez dekadę pod nazwą LGBS). Ma ok. 900 klientów w Polsce, Europie i USA. Zatrudnia ponad 3 tys. specjalistów.

Według informacji Euvic w ub.r. spółki z grupy wypracowały ok. 500 mln zł przychodów. W 2019 r. Euvic sp. z o.o. wypracowała 206 mln zł przychodów wobec 192,6 mln zł w 2018 r. Zysk netto wyniósł 3,8 mln zł, podczas gdy rok wcześniej: 5,5 mln zł.