Euvic zbył akcje Bonair, firmy specjalizującej się we wdrożeniach ERP i CRM. Została przejęta przez holenderską spółkę Fellowmind.

Według Euvic było to największe wyjście w historii grupy. Euvic SA miał 15,99 proc. udziału w Bonair, a Euvic IT 1,46 proc. Bonair dołączył do grupy w 2016 r. Nie ujawniono wartości transakcji.

4 filary rozwoju

Zarząd Euvic poinformował, że wyjście z Bonair to konsekwencja realizowanej strategii. Grupa odchodzi od produkcji i wdrażania systemów klasy ERP. Skoncentruje się na 4 filarach rozwoju: Software Development, Body/Team Leasing, IT&Infrastructure oraz Innovations. Zapowiedziano także wybór nowego, piątego obszaru.

Euvic powstał w 2015 r. (wcześniej przez dekadę działał pod nazwą LGBS). Tworzy federację spółek IT o uzupełniającej się ofercie, które są powiązane kapitałowo. Obecnie grupa ma 900 klientów i 6,5 tys. projektów na koncie. Działa w 24 lokalizacjach, w tym oprócz Polski także w Europie i USA.

„Etap rozwoju biznesowego, na którym się obecnie znajdujemy, to moment wyboru ścieżki, którą będziemy podążać. Wyciągając wnioski z inwestycji w IT Works oraz Edge One, chcemy zgromadzić środki na największe tego typu działanie w naszej historii. To nowa droga rozwoju, ale wciąż nie zapominamy o wzroście organicznym, który, mimo kryzysu, utrzymujemy na dwucyfrowym poziomie” – komentuje Wojciech Wolny, prezes Euvic.

Przyjęta przez spółkę strategia Integratora 2.0 oznacza zdolność do kompleksowej realizacji złożonych projektów IT.

Zapowiedziano, że mimo zmian właścicielskich Euvic i Bonair nadal będą współpracować. Tak jak dotychczas Bonair w razie potrzeby zajmie się realizacją projektów ERP.

Priorytetem Euvic jest zapewnianie klientom technologicznego spokoju ducha – informuje spółka.

„Usługi 360 stopni”

Jak poinformował Euvic, spółka realizuje model biznesowy oparty na „usługach 360 stopni”, które pozwalają zapewnić klientom kompleksowe wsparcie techniczne na każdym etapie realizacji projektów IT.
Celem jest rozwój i poszukiwanie skali, aby dostarczać rozwiązania bez względu na wielkość czy branżę klienta, zarówno w kraju i za granicą – informuje Euvic.