W rankingu "Zaufane opinie", zaprezentowanym przez największą w kraju porównywarkę cen, klienci oceniali sklepy, w których robili zakupy. Weryfikowali jakość obsługi i przebieg transakcji – od zakupu do odbioru produktu.Według zapewnień Ceneo o kolejności w rankingach dla poszczególnych branż zdecydowały wyniki ankiet konsumenckich. Wzięto pod uwagę m.in. noty wystawione przez klientów, liczbę pozytywnych recenzji oraz ilość przesłanych opinii.

"Liderem dekady" według Ceneo zostało Electro.pl. Kolejne miejsca zajęli Neo24.pl oraz eMag (dawne Agito).

W kategorii "technologia" (asortyment IT, telefony) w tym roku na najwyższym stopniu podium stanął eMag.

"Technologia"

1. eMag.pl
2. x-kom.pl
3. Bestcena.pl

W ub.r. eMag był drugi, a x-kom trzeci. W trójce nie zmieścił się ubiegłoroczny zwycięzca, którym był komputronik.pl.

 

Sklepy z elektroniką znalazły się w również w kategorii "sprzęt RTV i AGD".

"Sprzęt RTV i AGD"

1. Neo24.pl
2. Avans.pl
3. Neonet.pl

Neo24.pl i Avans w pórównaniu z klasyfikacją sprzed roku przesunęli się o jedno oczko do góry. Na podium nie weszło Electro.pl, które było nr 1 w ub.r.

Wśród najlepszych sprzedawców w kategorii "Kup Teraz" w Top 3 również znalazły się firmy z branży: Neo24.pl i Komputronik.pl.

Oleole.pl okazało się natomiast numerem 1 w "Wyborze użytkownika", czyli – według Ceneo – w głosowaniu internautów, w którym wskazywali oni swojego faworyta.

Według Ceneo z tegorocznych ankiet wynika, że skraca się czas dostawy przesyłek z e-sklepów. Obecnie co trzeci produkt dociera do klentów w ciągu 1-2 dni roboczych od zamówienia.