Neonet rozpoczął redukcję etatów, która objęła centralę firmy. Będzie dotyczyć od 80 do 100 pracowników – poinformował serwis dlahandlu.pl. Spółka zatrudnia w centrali 377 osób, czyli cięcia obejmą co najmniej jedną piątą. Z tym że część z nich według zapowiedzi otrzyma propozycję pracy w strukturach grupy kapitałowej.

Ponadto detalista rozpoczął likwidację części sklepów stacjonarnych. Nie podał ich liczby. Również te działania oznaczają zmniejszenie zespołów. Neonet podaje, że sieć liczy blisko 300 salonów.

Spółka zapewnia o wsparciu dla osób, które opuszczą firmę, jak outplacement, odprawy.

Neonet zgodnie z decyzją wrocławskiego sądu na początku grudnia ub.r. rozpoczął postępowanie sanacyjne. Ruszyło ono na wniosek spółki z powodu problemów z płynnością. Zarząd deklaruje, że jest zdeterminowany do uzdrowienia przedsiębiorstwa i do dalszego prowadzenia działalności. Według zapewnień w okresie sanacji detalista będzie tak jak dotychczas kontynuował sprzedaż i usługi dla klientów w salonach i e-sklepie sieci.

W roku finansowym 2022/2023, zakończonym 31 marca 2023 r., Neonet wypracował 2,76 mld zł przychodów ze sprzedaży. Miał 5,2 mln zł straty netto.