Laptopy Latitude mają 13,3-calowe ekrany (dotykowe lub zwykłe) i pełnowymiarową klawiaturę odporną na zalanie. Pokrywę wyświetlacza wykonano z odpornego na zarysowania szkła Corning Gorilla Glass NBT. Obudowa ekranu i podstawa są gumowane, co ma chronić przed uderzeniami. Ekran odchyla się o 180 st. Dane są zabezpieczone rozwiązaniami Dell Data Protection. Laptopami można zarządzać w scentralizowany sposób z pomocą systemu Dell KACE.

Wózek komputerowy Dell umożliwia transportowanie, ładowanie, przechowywanie i zarządzenie urządzeniami (jest dostępny także w wersji bez zarządzania). Może pomieścić do 30 laptopów albo tabletów różnych marek o przekątnej ekranu do 14 cali. Ponadto ma dwa wyjścia do urządzeń umieszczanych na stacji, takich jak drukarka, laptop czy kamera. W wózku znajduje się 48-portowy przełącznik 10/100 Mb/s Ethernet PowerConnect 3548 z okablowaniem. Po podłączeniu urządzenia do prądu można ładować umieszczone w nim laptopy albo tablety.

Kolejną nowością jest projektor Dell S520, który umożliwia wyświetlanie interaktywnej prezentacji oraz bezprzewodową transmisję obrazu dzięki rozwiązaniom WiDi i Miracast. Producent zaoferował także 11-calowy tablet Dell Venue z Windowsem.

Ceny brutto laptopów Latitude 13 zaczynają się od 2768 zł. Gwarancja: 1 rok (Next Business Day).