W skład nowej organizacji weszły działy Datalogic Scanning, Mobile, Enterprise Business Solutions oraz Evolutions Robotics Retail. Producent zapewnia, że dzięki zmianom uproszczono proces obsługi partnerów, którzy teraz będą mogli zaopatrywać się w różne produkty marki u jednego dostawcy. W ofercie Datalogic ADC znalazły się skanery laserowe, systemy zabezpieczeń i przemysłowe komputery przenośne. Na czele nowego podmiotu stanął Bill Parnell, który do tej pory pełnił funkcję CEO w Datalogic Scanning i Datalogic Mobile.

– Reorganizacja jest korzystna dla kanału dystrybucyjnego, głównie ze względów administracyjnych i logistycznych. Począwszy od tego roku, partnerzy Datalogic ADC będą współpracowali, zamawiali produkty i rozliczali się z jednym podmiotem. To uprości i przyspieszy realizację zleceń i reklamacji w przypadku partnerów, którzy oferują produkty Datalogic z różnych grup, na przykład skanery i systemy zabezpieczeń. Nowa struktura nie wpływa natomiast na zapisy i warunki obowiązujących umów z dotychczasowymi działami Datalogic – mówi Dorota Dawidziuk, PM Datalogic ADC w RRC, który jest autoryzowanym dystrybutorem producenta w Polsce. 

Cała grupa Datalogic w 2011 roku zanotowała dwucyfrowy wzrost sprzedaży w Europie Wschodniej. Plany na rok 2012 zakładają zwiększenie zbytu na polskim rynku o ok. 25 proc.