Datasensing powstał z połączenia jednostki biznesowej Sensor & Safety (czujniki i urządzenia zabezpieczające) oraz Machine Vision (systemy wizyjne maszyn) grupy Datalogic i firmy MD Micro Detectors, projektującej i produkującej czujniki przemysłowe.

Nowa marka zamierza wzmocnić swoją obecność w dziedzinie automatyki przemysłowej na całym świecie. Będzie oferować czujniki bazujące na różnych technologiach, urządzenia optoelektroniczne zapewniające bezpieczeństwo maszyn i instalacji, urządzenia do zautomatyzowanego sterowania pojazdami oraz systemy wizyjne do inteligentnej produkcji.

„Datasensing zaczyna od solidnych podstaw i jestem przekonany, że osiągniemy ważne kamienie milowe już w 2021 r. z oczekiwanymi obrotami w wysokości 76 milionów euro” – mówi dyrektor generalny firmy, Cosimo Capuzzello.

„Dzięki naszej umowie z Datalogic stworzymy nowego gracza ze stuletnim doświadczeniem, łącząc dwie rzeczywistości, które tworzyły historię czujników we Włoszech od wczesnych lat 70-tych: MD Micro Detectors z innowacyjnymi urządzeniami i technologiami produkcyjnymi oraz Datalogic z innowacyjnym portfolio produktów i skonsolidowaną obecnością na rynku światowym” – dodaje.

Zarówno Datalogic jak i MD Micro Detectors rozpoczęły działalność na początku lat 70-tych XX w. we Włoszech.

Grupa Datalogic jest liderem na rynkach automatycznego przechwytywania danych i automatyzacji fabryk. W 2020 r. osiągnęła obroty w wysokości 480 mln euro, zatrudniając ok. 3 tys. pracowników w 27 krajach.