Connect Distribution nawiązując współpracę z BlackBerry uzupełnia ofertę z zakresu cyberbezpieczeństwa dla klientów przemysłowych i instytucji zarządzających infrastrukturą o znaczeniu krytycznym. Zamierza skupić się na rozwiązaniach BlackBerry Cylance, przeznaczonych dla systemów przemysłowych (OT/IoT).

Kanadyjska firma dostarcza również ujednoliconą platformę zarządzania punktami końcowymi, rozwiązanie do zarządzania krytycznymi zdarzeniami i oprogramowanie dla bezpiecznych systemów wbudowanych.

Nawiązanie współpracy z BlackBerry to dla nas bardzo istotny etap w realizacji naszej strategii rozwoju” – zapewnia Sławomir Karpiński, prezes Connect Distribution.

Jak twierdzi, dystrybutor od dawna poszukiwał dostawcy rozwiązań do ochrony punktów końcowych, który umożliwiałby zarówno zabezpieczenie stacji roboczych, jak i urządzeń końcowych w sieciach przemysłowych i elementach infrastruktury krytycznej.

BlackBerry, niegdyś znane z produkcji telefonów komórkowych, obecnie jest dostawcą rozwiązań cyberbezpieczeństwa. W 2019 r. przejęło Cylance. W roku finansowym 2023, zakończonym 28 lutego br., firma osiągnęła 656 mln USD przychodów, miała 1,27 dol. straty na akcję (GAAP).