AVG Technologies udostępniło najnowszą wersję oprogramowania do ochrony przed atakami pochodzącymi z Internetu. W AVG Anti-Virus 9.0 przyspieszono działanie skanera. Podstawą ochrony w czasie rzeczywistym jest baza sygnatur, ale dodano także funkcję analizy behawioralnej, usługi chmurowe i białe listy. Kolejną zmianą jest integracja między modułami stałej ochrony (Resident Shield), firewalla oraz ochrony tożsamości. Dzięki temu poszczególne komponenty mogą dzielić między sobą informacje o niebezpiecznym oprogramowaniu, dla którego nie wydano jeszcze sygnatur. Firewall został przeprojektowany w taki sposób, aby o 50 procent ograniczyć komunikaty z pytaniami. Ponadto współpracuje z techniką wykrywania behawioralnego, wbudowaną w moduł AVG Identity Protection.

Nowa wersja programu oferuje także ulepszoną ochronę przeciwko phishingowi, co wiąże się z poprawkami wprowadzonymi do modułu LinkScanner.

 

Rodzina płatnych produktów konsumenckich AVG 9.0 jest już w sprzedaży. Ceny za roczną licencję AVG 9.0 na jedno stanowisko zaczynają się od 114 zł, zaś za dwuletnią licencję na jedno stanowisko od 167 zł. AVG Free 9.0 będzie dostępna od połowy października. km

 

AVG Technologies

www.avg.pl

www.avgpolska.pl