IT Kontrakt, Solidbrain, Sevenval, CoreValue połączyli siły, tworząc spółkę Avenga. Dwie pierwsze firmy to polskie podmioty. Sevenval ma siedzibę w Niemczech, a CoreValue w USA. Obie zagraniczne spółki specjalizują się w konsultingu i projektach cyfrowej transformacji. Cztery firmy wcześniej dołączyły do grupy IT Services Competence Platform. Przedsięwzięcie jest wspierane przez fundusze Oaktree Capital Management i Cornerstone Partners.

Jak podaje IT Kontrakt, nowa firma łączy szybkość, elastyczność i innowacyjność start-upów z doświadczeniem w zakresie wdrożeń i procesów. Stawia na płaską strukturę bez stałej głównej siedziby. „Uważamy scentralizowane zarządzanie przedsiębiorstwem za przestarzałe” – twierdzi Jan Webering, CEO Avenga. Według niego nowy podmiot tworzy "platformę współpracy, na której firmy mogą znaleźć wiedzę, której poszukują ze względu na realizowane projekty cyfryzacji”.

W sumie Avenga zatrudnia ponad 2,5 tys. pracowników w 18 lokalizacjach, głównie w Europie, ale także w USA i Azji. Realizuje projekty od strategii, do wdrożenia oprogramowania i rozwiązań informatycznych.

IT Kontrakt działa od 2004 r., specjalizuje się w outsourcingu IT (rozwój i utrzymanie systemów m.in. w oparciu o usługi zarządzane, nearshoring, offshoring, centra usług wspólnych). Zatrudnia blisko 1,5 tys. pracowników. Solidbrain zajmuje się m.in. tworzeniem aplikacji dla przedsiębiorstw, R&D.

Avenga ma w sumie ponad 350 stałych klientów w sektorach: farmaceutycznym, opieki zdrowotnej, nieruchomości, motoryzacyjnym, ubezpieczeniowym, finansowym, medialnym, handlowym.