Po dwóch latach przygotowań i udanym starcie na wybranych rynkach, dział Asus Business jest gotowy do dostarczenia pełnej gamy produktów w ponad 40 krajach regionu EMEA w 2022 r.

Tym samym Asus potwierdza rozpoczęcie nowego rozdziału w swojej ponad 30-letniej historii, stając się graczem komercyjnym.

Plany i cele dotyczące działalności komercyjnej w regionie EMEA ogłoszono podczas pierwszego międzynarodowego spotkania partnerów – Asus Commercial Business Summit w Stambule w Turcji.

„Osiągnęliśmy światowe sukcesy w sektorze komputerów konsumenckich, a teraz chcemy się rozwijać i osiągać więcej w branży komputerów komercyjnych. Dlatego też chcielibyśmy przedstawić Asus Business, nasze kompleksowe rozwiązanie dla biznesu, które składa się z szerokiej gamy produktów, łatwego w użyciu oprogramowania usprawniającego działalność biznesową oraz wszechstronnego wsparcia.” – mówi Madeleine Hung, dyrektor generalna Asus West EMEA.

Biznes komercyjny jest ważną częścią biznesu komputerowego na całym świecie, ze sprzedażą 200 mln szt. rocznie.

Asus zaprezentował w Stambule rozwiązania do różnych zastosowań w biznesie: pracy hybrydowej, edukacji, dla branży hotelarskiej, sklepów detalicznych, biura inżynierskiego, laboratorium komputerowego i wiele innych.

Wśród produktów Asus Business na 2022 rok jest seria laptopów biznesowych ExpertBook. Flagowy produkt to ExpertBook B9 – najlżejszy na świecie 14-calowy laptop biznesowy. Waży 880 g i ma 15 mm grubości.