Kiedy w 1990 roku Andrzej Przybyło tworzył Przedsiębiorstwo Handlowe AB ani jemu, ani nikomu innemu nie śniło się, że powstaje firma, która stanie się największym dystrybutorem IT i RTV AGD w Europie Środkowo-Wschodniej. Po 25 latach od tamtej chwili AB świętowało swój jubileusz jako grupa kapitałowa działająca na rynku polskim, czeskim i słowackim, zatrudniająca blisko tysiąc pracowników. Ma 16 tys. partnerów.

Gości po wejściu do Hali Stulecia witał gospodarz gali – prezes Andrzej Przybyło z małżonką. Gdy ponad sześćset osóbi zasiadło przy stołach, rozpoczął się efektowny pokaz sztucznych ogni. Po tym wstępie na scenie pojawił się Andrzej Przybyło, założyciel i prezes AB. Podkreślił rolę partnerów w rozwoju firmy.

– Od początku przyświecała nam idea partnerstwa, uczciwego podejścia do biznesu i teraz mogę powiedzieć, że to się opłaciło. To właśnie naszym partnerom i dostawcom chcę zadedykować tę uroczystą galę, ponieważ bez nich nie stworzylibyśmy naszej firmy. Teraz, kiedy rozpoczęliśmy funkcjonowanie w nowym centrum logistycznym w Magnicach pod Wrocławiem, mamy pewność, że jesteśmy w stanie sprostać stale rosnącym oczekiwaniom naszych partnerów oraz rynku dystrybucji i z optymizmem patrzymy na kolejne 25 lat i więcej – powiedział Andrzej Przybyło.

Po części oficjalnej, w trakcie której m.in. wiceprezydent Wrocławia Adam Grehl odczytał list do Rafała Dutkiewicza, prezydenta stolicy Dolnego Śląska, goście zasiedli do uroczystej kolacji. O dobrą zabawę zadbał Kabaret Młodych Panów i zespół Kombi.