Kilkanaście nowych tabletów na platformie Intela (większość z Androidem) będzie mieć swoją premierę na targach Computex w tym tygodniu. Są to modele z różnych półek cenowych, wyposażone w procesory Atom (Bay Trail lub Clovertrail+). Około 35 proc. wszystkich tabletów z Atomami jest lub będzie miała również moduły komunikacyjne Intela (3G lub LTE). W najbliższych miesiącach pojawią się pierwsze urządzenia wyposażone w Intel XMM 7260 LTE-Advanced kategorii 6.

W IV kw. na rynek wejdą tanie tablety i smartfony oparte na układach SoC Intela (SoFIA 3G). W I poł. 2015 r. producent wprowadzi do sprzedaży również czterordzeniowy układ SoFIA LTE. Pojawi się także czterordzeniowa SoFIA 3G dla tanich tabletów. Będzie w ofercie w I poł. przyszłego roku.

Hybryda bez wiatraków
Intel zaprezentował pierwszy na świecie projekt urządzenia mobilnego z procesorem Core kolejnej generacji – Broadwell (14 nm) i chłodzeniem pasywnym. Jest to model 2 w 1 (można go używać jak laptop albo tablet) z 12,5-calowym ekranem o grubości 7,2 mm i dołączaną klawiaturą, waży 670 gramów. Stacja dokująca umożliwia dodatkowe chłodzenie. Taki sprzęt pojawi się w sprzedaży jeszcze w tym roku. Nowy CPU o nazwie Intel Core M ma zapewnić najwyższą wydajność energetyczną wśród procesorów Core. Większość urządzeń z nowym układem ma być pozbawionych wentylatora i łączyć funkcje tabletu i laptopa.

Ponadto w sprzedaży będą dostępne procesory Intel Core i7 oraz i5 “K” czwartej generacji – pierwsze układy Intela taktowane zegarem 4 GHz na czterech rdzeniach jednocześnie.
 
W III kw. br. Intel wprowadzi do oferty nowe dyski SSD na PCIe: Data Center Family, zaprojektowane do centrów danych. Producent poinformował, że pracuje nad rozwiązaniami, które pozwolą wdrożyć technologię RealSense i kamery 3D oraz związane z nimi aplikacje do obsługi coraz większej liczby urządzeń 2 w 1, AIO, tabletów.