Urządzenie MobileStudio Pro to połączenie graficznego tabletu ekranowego z wydajnym komputerem. Jego specyfikacja zadowoli najbardziej wymagających użytkowników, również ze środowisk artystycznych. Obecnie w sprzedaży są dwa modele: z 13- i 16-calowym ekranem. Zastosowane w nich wydajne procesory Intel Core i7, 16 GB pamięci RAM i dysk SSD o pojemności 512 GB zapewniają efektywny rendering i przetwarzanie dużych plików graficznych. Z kolei dużą szybkość przesyłania danych, tak jak w zaawansowanych stacjach roboczych, gwarantuje wbudowany port USB-C.

W obu modelach użytkownik może wymienić dysk na większy (do 2 TB), a MobileStudio Pro 16 wyposażono także w gniazdo na kolejnych 16 GB pamięci RAM. W tym urządzeniu zastosowano też wysokowydajną kartę graficzną NVIDIA Quadro P1000 z dodatkową kością pamięci GDDR5 o pojemności 4 GB.

Magiczne piórko i trwały ekran

Sukces firmy Wacom na rynku tabletów w dużej mierze jest efektem zastosowania bardzo wysokiej jakości rysików. Producent przez wiele lat był jedynym, który miał w ofercie piórko bezprzewodowe, niewymagające zasilania ani ładowania. Obecnie dołączane do urządzeń Wacom rysiki zapewniają wyjątkową precyzję dzięki wysokiej czułości na nacisk (8192 poziomy), wykrywaniu kątów nachylenia piórka (60 poziomów) i praktycznie zerowemu opóźnieniu. Doskonałe wyważenie i ergonomiczny kształt sprawiają, że pióro komfortowo układa się w dłoni, a gumowy uchwyt i łatwo dostępne przyciski boczne są bardzo wygodne, dzięki czemu znacząco ułatwiają wielogodzinną pracę.

Wacom MobileStudio Pro o przekątnej 13 cali wyświetla obraz o rozdzielczości 2K, a model 16-calowy – 4K. Oba tablety mają bardzo szeroką przestrzeń barwną (gamut) – odpowiednio 82 i 85 proc. gamy kolorów Adobe RGB. Każdy centymetr kwadratowy matrycy ma taką samą jasność, co zapewnia identyczną głębię kolorów na całym obszarze, dzięki czemu każdy piksel jest wyświetlany w taki sam sposób.

Zmatowiona szklana powierzchnia ekranu daje komfortowy efekt naturalnego tarcia i użytkownik ma wrażenie, że rysuje na kartce papieru. Wielką zaletą jest trwałość urządzenia. Nawet dość mocne bezpośrednie uderzenie w matrycę nie spowoduje jej uszkodzenia, co często zdarza się w przypadku sprzętu przenośnego.

Ergonomia ponad wszystko

Wacom przykłada dużą uwagę do ergonomii, dlatego jego urządzenia mają wiele funkcji zwiększających wygodę i przyjemność pracy, podnoszących jej wydajność oraz oszczędzających czas grafika. Konfigurowalne przyciski funkcyjne znajdują się nie tylko na piórku, ale również na obudowie tabletu (osiem przycisków ExpressKey) – do każdego można przypisać inne skróty, w zależności od wykorzystywanej aplikacji. Wyświetlacz realizuje funkcje wielodotykowe, co przydaje się zarówno podczas pracy z aplikacjami graficznymi (dotyk wykrywany jest tylko wtedy, gdy piórko nie jest zbliżone do ekranu), jak i podczas zwykłego użytkowania, np. przeglądania stron internetowych.

W komplecie z MobileStudio Pro dostarczana jest podstawka, która umożliwia obsługę urządzenia w trzech różnych pozycjach. Szerokie kąty widzenia zapewniają komfortową pracę w każdej z nich. Na krawędzi tabletu znajduje się podpórka pod nadgarstek, przydatna podczas wielogodzinnej pracy. Do MobileStudio Pro producent oferuje wiele akcesoriów, takich jak dodatkowe piórka, klawiaturę i przejściówki Wacom Link umożliwiające wygodne podłączenie do tabletu innych urządzeń.

Jak zawsze w przypadku sprzętu mobilnego, bardzo istotną cechą jest wytrzymałość baterii – MobileStudio Pro zapewnia do sześciu godzin pracy (wartość ta jest zmienna i zależy od zapotrzebowania na moc obliczeniową wykorzystywanych aplikacji).

Tablety Wacom są dostępne w dystrybucyjnej ofercie firmy Alstor. Więcej informacji o tych urządzeniach można znaleźć na stronie www.tabletygraficzne.pl.

Dodatkowe informacje:
Paweł Stolarski, Product Manager, Alstor, p.stolarski@alstor.com.pl