Smart Solution, dystrybutor działający na rynku elektroniki użytkowej oraz małego i dużego AGD, wprowadził wiele narzędzi internetowych upraszczających partnerom bieżącą współpracę handlową. Wdrożona przez spółkę nowa platforma B2B znacznie ułatwia im obsługę procesów zakupowych, wybór odpowiednich produktów dla klientów końcowych i skraca czas potrzebny na wszystkie te czynności.

Jednocześnie system zapewnia dostęp do aktualnej oferty dystrybutora przez całą dobę, składanie i śledzenie zamówień, wgląd w dokumenty zakupowe oraz obsługę procesów posprzedażowych. Partnerzy codziennie mogą otrzymywać pliki z wyciągiem ze stanów magazynowych w formacie XML, który zawiera takie dane, jak: nazwa producenta, modelu, kod EAN, kategoria produktu, dostępna liczba, cena, stawka VAT, a nawet zapowiedzi przyszłych dostaw. Pozwala to odpowiednio zaplanować kolejne zakupy czy sprzedaż do klientów końcowych. Przy czym dystrybutor nie wyznaczył żadnego minimum logistycznego, które limitowałoby zamówienia ze strony partnerów handlowych.

Należy podkreślić, że wsparcie dystrybutora nie ogranicza się do narzędzi cyfrowych. Każdy partner Smart Solution może liczyć na dedykowanego opiekuna handlowego, od którego otrzymuje informacje o aktualnych promocjach, przecenach i dostawach.

 

 

Najwięksi do wyboru

Smart Solution ma w ofercie bogate portfolio produktów. Asortyment obejmuje małe i duże AGD w tym między innymi ekspresy do kawy, czajniki, miksery, roboty kuchenne, produkty do pielęgnacji jamy ustnej, prostownice, suszarki, golarki, depilatory, odkurzacze, żelazka itp.  Sprzęt RTV, w tym hi-fi audio, telewizory. W dystrybucji śląskiej spółki znajdują się najbardziej rozpoznawalne marki światowe i polskie.

Zgodnie z rynkowym trendem, tak jak większość dostawców z sektora elektroniki czy IT, dystrybutor rozbudowuje asortyment o produkty z innych branż. Dzięki temu partnerzy Smart Solution mają przez platformę B2B dostęp do produktów zaliczanych do segmentu dom i ogród (takich jak elektronarzędzia, narzędzia ogrodowe, produkty do utrzymania czystości) oraz artykułów dziecięcych do pielęgnacji, opieki i wychowania dziecka, a także zabawek. Co ważne, również w przypadku tego asortymentu partnerzy mogą liczyć na wsparcie specjalistów Smart Solution, które jednocześnie zapowiada dalsze powiększenie oferty.

 

 

Gazela Biznesu

Smart Solution ma obecnie dostępnych w magazynie tysiące produktów. Z firmą współpracuje wielu klientów. W tym gronie są sieci detaliczne, resellerzy i hurtownie zarówno z branży elektroniki użytkowej, jak i z sektora handlu artykułami dziecięcymi oraz produktami z segmentu dom i ogród czy wyspecjalizowane sklepy stomatologiczne . Spółka prowadzi regularną sprzedaż do większości krajów Unii Europejskiej. W 2018 r. dystrybutor został uhonorowany Gazelą Biznesu w dorocznym zestawieniu „Pulsu Biznesu”, czyli znalazł się w gronie najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce. „Profesjonalizm i wieloletnie doświadczenie to tylko kilka z cech, które pozwoliły nam zbudować stabilną pozycję na rynku” – zapewnia spółka.

 

Więcej informacji o Smart Solution i ofercie dystrybutora znajduje się na stronie https://www.esmart.com.pl.

Platforma B2B dla partnerów jest dostępna pod adresem: https://partner.esmart.com.pl.

 

Co Smart Solution oferuje partnerom

1. Platformę zakupową B2B, która umożliwia dostęp do aktualnej oferty przez całą dobę, obsługę procesów sprzedażowych i posprzedażowych, wgląd do dokumentów.

2. Automatyczną wysyłkę danych o stanach magazynowych.

3. Stałe wsparcie dedykowanego opiekuna handlowego.

4. Bogaty asortyment – od elektroniki domowej i IT, przez AGD, po produkty dla domu i dziecka.

5. Najważniejsze światowe i polskie marki w portfolio.