Dyrektor generalny Also Holding, Gustavo Möller-Hergt, „przekaże odpowiedzialność operacyjną” pod koniec kwietnia 2024 r. – poinformowała korporacja. Po tej dacie pozostanie przewodniczącym rady dyrektorów.

Gustavo Möller-Hergt od 12 lat jest dyrektorem generalnym. Od 10 lat stoi natomiast na czele rady dyrektorów. Na tym stanowisku nadal będzie przyczyniać się do strategicznego rozwoju Also Holding – komunikuje firma. Nie podano natomiast, kto zostanie jego następcą na stanowisku operacyjnym. CEO sugeruje, że będzie to osoba z wewnątrz korporacji.

„Na następną dekadę firma jest dobrze przygotowana do wykorzystania potencjału rynku i przekroczenia wyników z poprzednich lat. Mamy do tego fundamenty i pracowników, wśród których są znakomici kandydaci do sukcesji” – zapewnia Gustavo Möller-Hergt.

Also podsumowuje również, jak szybko rósł międzynarodowy dystrybutor przez 12 lat rządów Gustavo Möller-Hergta i są to duże liczby. Np. od 2011 r. kapitalizacja rynkowa spółki wzrosła prawie pięciokrotnie, EBITDA ponad trzykrotnie, ROCE (Return On Capital Employed) do ponad 20 proc., a dywidenda 6,5-krotnie z 0,70 CHF do 4,60 CHF.

Skalowanie biznesu w chmurze sięgnęło ponad 700 mln euro, ekspansja działalności segmentu rozwiązań (Solutions) do ponad 3,5 miliarda euro.

Dla Also lata kierowania firmą przez Gustavo Möller-Hergta to także okres ekspansji geograficznej. W Polsce w 2015 r. Also przejęło PC Factory, a w 2019 r. ABC Datę. Nasz kraj stał się drugim po Niemczech największym rynkiem Grupy Also.