Na nowym stanowisku Przemysław Kucharzewski odpowiada za ofertę dla sektora biznesowego, zarządzanie sprzedażą, współpracę z producentami i działania marketingowe. Zajmie się przede wszystkim bezpieczeństwem IT i usługami w chmurze.

– Sektor biznesowy ma aktualnie największy potencjał inwestycyjny w zakresie IT, w szczególności w obszarze bezpieczeństwa – komentuje Przemysław Kucharzewski.

Przemysław Kucharzewski wcześniej pełnił rolę dyrektora kanału sprzedaży w Xopero Software, a bezpośrednio przed przejściem do Newind krótko współpracował z Komsa Systems. Obecnie jest wiceprzewodniczącym rady nadzorczej Columb Technologies.

W latach 2016-2017 był wiązany z Indata SA, jako założyciel i prezes jednej ze spółek grupy. Od początku 2014 r. tworzył Eptimo – nowego dystrybutora na polskim rynku. Pełnił funkcję dyrektora operacyjnego, odpowiedzialnego za marketing, sprzedaż i współpracę z producentami. W latach 2008-2014 był związany z AB, gdzie zbudował dział Enterprise Business Group. Sprawował również funkcję członka zarządu Optimusa, spółki zależnej AB. Pracował w Incomie, reaktywując markę Adax na polskim rynku. Wcześniej jako Product Manager odpowiadał za rozwiązania serwerowe Adax, z czasem przejmując funkcję dyrektora działu Adax. W latach 2004-2005 zasiadał w zarządzie CCS. odpowiadając za pion realizacji. Karierę zawodową rozpoczął w JTT Computer w 1995 r.

Przemysław Kucharzewski jest absolwentem Wydziału Informatyki i Zarządzania, specjalizacji inżynieria oprogramowania na Politechnice Wrocławskiej oraz studiów podyplomowych z zakresu marketingu i zarządzania.