W LCloud utworzono nowe stanowiska Chief Operating Officer i Chief Technology Officer i poszerzono skład zarządu. To jedna z większych zmian w strukturze firmy ze względu na strategiczne znaczenie nowych pozycji.

Do zarządu LCloud dołączyła Magdalena Zawada, obejmując równocześnie stanowisko dyrektora operacyjnego, a także Jacek Skolasiński, który został dyrektorem sprzedaży w spółce zajmującej się wdrażaniem rozwiązań w zakresie cloud computingu.

Magdalena Zawada będzie odpowiedzialna za zarządzanie operacyjne spółką i przedsięwzięcia strategiczne. Dotychczas w LCloud była dyrektorem odpowiedzialnym za strategię i ekspansję.

Od 12 lat zajmuje stanowiska managerskie w firmach IT, jest związana z cloud computingiem.

W LCloud jest od ponad 3 lat. Wcześniej była m.in. dyrektorem w Sare i prezesem w Hostersi. Pracowała w finansach i bankowości, m.in. zarządzała procesami i sprzedażą w Citigroup. Ma własną firmę konsultingową. Uczestniczy w branżowych inicjatywach, m.in. FinOps Foundation i ISSA Poland.

Jacek Skolasiński przez 5 lat był dyrektorem w Microsofcie, a wcześniej przez 12 lat w NCR Corporation.

Jacek Skolasiński jako nowy członek zarządu i Sales Director będzie odpowiadać za tworzenie i realizację strategii sprzedaży, rozwój biznesu i współpracę z kluczowymi klientami.

Jacek Skolasiński ma kilkunastoletnie doświadczenie na stanowiskach związanych z rozwojem biznesu i zarządzaniem sprzedażą. Ostatnio przez 3 lata był dyrektorem sprzedaży w spółce Aivena, a wcześniej w Comparex.

Przez 5 lat pracował w Microsofcie (2011 – 2016), gdzie odpowiadał za sprzedaż w sektorze publicznym – administracji centralnej oraz usług dla przedsiębiorstw. Wcześniej przez 12 lat w NCR Corporation był dyrektorem sprzedaży w różnych regionach.

Tomasz Skibiński jest specjalistą od DevOps i Linuxa.

Pierwszy CTO w LCloud

Tomasz Skibiński objął stanowisko Chief Technology Officer. Dotychczas pełnił rolę Head of DevOps Innovations. W spółce jest od 4 lat. To obecnie jeden z najbardziej doświadczonych inżynierów i posiadacz niemal wszystkich certyfikacji AWS.

Nowy CTO w LCloud specjalizuje się od prawie 10 lat w obszarze chmury obliczeniowej. Będzie zajmować się głównie zarządzaniem, optymalizacją i rozwojem procesów technologicznych.

Nowe stanowisko w firmie obejmuje również Michał Gajdeczka – zmienia miejsce w strukturze LCloud, awansując na pozycję Security and Support Manager. Ze spółką jest związany od wielu lat. Odpowiedzialny będzie m.in za zarządzanie i optymalizację procesów wsparcia i monitoringu oraz planowanie i koordynację zadań wsparcia dla zespołu.