Komputronik organizuje w piątek, 16 października 2009 r., spotkanie wierzycieli Techmeksu, do których sam się zalicza. Jacek Piotrowski, wiceprezes Komputronika i szef Karenu uważa, że zarząd Techmeksu prowadzi niejasną politykę informacyjną wobec przedsiębiorstw, którym winien jest pieniądze. 

– W tej chwili nie wiemy nawet, jaka jest sytuacja finansowa Techmeksu, a także jego zdolność do prowadzenia biznesu – tłumaczy Jacek Piotrowski.

Komputronikowi zależy na wyjaśnieniu sprawy wypłacalności Techmeksu, ponieważ wraz z kupionym od nowosądeckiej spółki Karenem przejął również część jej długów. Techmex, tuż przed zmianą zarządu sieci salonów Karen, polecił tej spółce wystawić weksle opiewające na 20 mln zł i indosowane na bank. 

– Z głównej kwoty zostało jeszcze do zapłaty 5 mln zł – mówi Jacek Piotrowski, prezes Karenu.

Jednocześnie zapewnia, że toczą się rozmowy z przedstawicielami banku w sprawie uregulowania należności.

– Oczywiście oczekujemy, że do rozmów włączą się reprezentanci Techmeksu, który jest najbardziej zainteresowany korzystnym zakończeniem całej sprawy a dotychczas unika zajęcia oficjalnego stanowiska – dodaje Jacek Piotrowski. – Na razie jednak zarząd Karenu samodzielnie negocjuje optymalne rozwiązanie.  

Jak Techmex komentuje kwestię wywiązania się ze zobowiązań wobec wierzycieli? 

– Integralnym elementem obecnie wdrażanego planu restrukturyzacji Techmeksu są negocjacje z bankami i zbudowanie długoterminowego porozumienia z wierzycielami co do warunków spłat zobowiązań – informuje Zbigniew Wawrzeń, dyrektor finansowy i członek zarządu Techmeksu. – Celem zarządu spółki jest zabezpieczenie płynności spółki poprzez bieżące przychody z działalności w sektorze GIS (System Informacji Geograficznej – przyp. red.) i wykorzystanie wszystkich możliwych instrumentów finansowych w celu zaspokojenia wierzycieli w perspektywie od 5 do 8 lat.