Kwota zakupu nie została ujawniona. Finalizacja transakcji jest spodziewana w połowie 2016 r. Zgodę muszą wyrazić regulatorzy rynku. Ustalono, że po zamknięciu transakcji kierownictwo RRC dołączy do Ingram Micro. Ma pomóc w integracji i prowadzeniu działalności w kolejnych latach. 

Przejęcie ma znacząco zwiększyć sprzedaż Ingrama w Europie Środkowej i Wschodniej. Broadliner przewiduje, że dzięki zakupowi RRC jego przychody wzrosną o ponad 250 mln dol. rocznie. Działalność RRC CEE obejmuje Polskę, Węgry, Serbię, Rumunię, Czechy, Chorwację, Słowenię, Macedonię i Albanię. Centrala znajduje się w Warszawie. RRC w Polsce koncentruje się na rozwiązaniach sieciowych, bezpieczeństwie, infrastrukturze IT i Auto ID. Przychody lokalnej spółki RRC w 2014 r. wyniosły 362,3 mln zł według raportu Computerworld Top200.

 “Przejęcie RRC wpisuje się w naszą globalną strategię poszerzania działalności o wysokomarżowe biznesy z wartością dodaną i usługi. Oprócz wzmocnienia naszego europejskiego portfolio rozwiązań, chcemy wykorzystać markę RRC w Europie Środkowej i Wschodniej do zwiększenia obrotów i rentowności w tym strategicznym regionie, w którym koncentrujemy się na ekspansji Ingram Micro.” – komentuje Alain Monié, CEO Ingram Micro.
 
„Ingram Micro to dla RRC CEE idealny partner do poszerzenia działalności i zwiększenia rentowności w regionie. Z drugiej strony umowy umożliwi szybki wzrost udziału w rynku rosyjskim i krajów WNP, dzięki inwestycjom w poszerzenie portfolio RRC i nową platformę chmurową dla naszych partnerów.” – Konstantin Sidorov, przewodniczący RRC Group.

W Polsce działa obecnie lokalny oddział Ingram Micro, zbudowany na strukturze przejętej firmy BrightPoint. Jest dystrybutorem urządzeń mobilnych.

Roczne przychody światowej korporacji to ponad 46 mld dol. Ingram Micro zajmuje 62 pozycję na liście Fortune 500 – największych firm w USA.