Dom Maklerski BZWBK podwyższył rekomendację dla AB z 'kupuj’ do 'trzymaj’. Cena docelowa akcji spółki została podwyższona z 23 zł (w poprzedniej rekomendacji) do 35 zł. Analitycy nieznacznie podnieśli prognozy dla spółki. Przewidują także skrócenie cyklu konwersji gotówki, co miało istotny wpływ na wycenę.
 
DM BZWBK zakłada, że Action pozostanie w długoterminowym trendzie wzrostowym i nadal będzie poprawiać wyniki. Cenę docelową papierów spółki podniesiono z 50 zł do 69  zł.

Gorzej oceniono ABC Datę. Rekomendacja została obniżona z 'trzymaj’ do 'sprzedaj’, aczkolwiek cena docelowa wzrosła z 3,50 zł do 3,90 zł. Powód: zdaniem analityków strategia spółki jest nastawiona na maksymalizację zysków w krótkim terminie. Według DM BZWBK ABC Dacie brakuje długoterminowej wizji i planów rozwoju.

Ujawnienie rekomendacji nie pozostało bez wpływu na wyceny akcji na warszawskiej giełdzie. W dniu 24 września ok. godz. 13.45 za udziały AB płacono 27,90 zł, tj. o ponad 10 proc. więcej niż dzień wcześniej. Action wyceniano na 54,38 zł (+7,4 proc.), a ABC Datę na 4,08 zł (-3,3 proc.).