Z początkiem roku nastąpiły zmiany organizacyjne w Atende. Spółka powołała zespół Cloud Excellence, na którego czele stanął Mariusz Aksamit.

„Idziemy jeszcze mocniej w kierunku rozwoju usług chmurowych. Powołaliśmy zespół Cloud Excellence, na czele którego staje doświadczony lider, łączący rozumienie potrzeb biznesu z doskonałym wyczuciem bieżących wyzwań i szans technologicznych” – mówi Marcin Petrykowski, prezes Atende.

Mariusz Aksamit ostatnie pół roku spędził w Atende w zespole Usług IT jako Cloud Architect. Zdobywał doświadczenie współpracując z kluczowymi dostawcami usług chmurowych z ramienia takich firm jak APN Promise (2017 – 2022), Integrity Partners (2016) czy Oktawave (2014 – 2015). Wcześniej był związany również m.in. z ABC Datą, Optimusem, Avansem.

Jak informuje Atende, utworzenie zespołu Cloud Excellence to kolejny krok podkreślający rosnące zaangażowanie spółki w projekty chmurowe. Atende zapewnia, że specjalizuje się m.in. w budowaniu środowisk multi-cloud oraz we wdrażaniu procesów CI/CD korzystając z metodyki DevOps/SysOps.

Ostatni rok w Atende obfitował w wiele ciekawych realizacji. Stworzyliśmy infrastrukturę chmurową dla kluczowej i innowacyjnej aplikacji jednego z największych producentów żywności, wdrożyliśmy metodykę DevOps u globalnego lidera w branży ubezpieczeniowej, oraz wsparliśmy migrację do chmury witryny Fundacji WOŚP” – wylicza Mariusz Aksamit, Head of Cloud Excellence Team w Atende.