Scale Computing ogłosił strategiczne partnerstwo z Alstor SDS. Celem współpracy jest rozszerzenie działalności firmy na region Europy Wschodniej. Jej produkty będą dostępne dla klientów z Polski i sąsiednich krajów.

Scale Computing to amerykańska firma założona w 2007 r. Ma ponad 1 tys. partnerów. Dostarcza platformę infrastruktury hiperkonwergentnej pod nazwą HC3, która łączy obliczenia brzegowe (edge computing), wirtualizację, serwery, pamięć masową, tworzenie kopii zapasowych i odzyskiwanie danych. Wszystkie komponenty są wbudowane w jedno urządzenie, łącznie z hiperwizorem.

Alstor SDS będzie odsprzedawał produkty Scale Computing z rodziny HC3, w tym platformę HC3, HC3 Edge i HC3 Single Node. Uzyska również dostęp do platformy Scale Partner Community, obejmującej produkty, programy i usługi dla partnerów i dystrybutorów, związane z infrastrukturą klientów końcowych.

„Klienci potrzebują rozwiązań, nie tylko klasy enterprise, ale również łatwych w obsłudze, które mogą być wdrażane i zarządzane przez niewielkie zespoły IT, w odległych lokalizacjach.” – wyjaśnia poszerzenie oferty dystrybutora Jerzy Adamiak, Storage Systems Consultant w Alstor SDS.