Tomasz Krajewski: „Kanał partnerski i dystrybucyjny zawsze będzie potrzebny”
W ramach projektu All of Backup Exclusive Networks rozmawiamy z Tomaszem Krajewskim, dyrektorem w Veeam Software, m.in. o tym, czy i jak usługowe IT zmieni kanał dystrybucyjny, co to jest tryb paniki w przedsiębiorstwach i jak to się ma do ransomoware oraz dlaczego wschód Europy później niż zachód przyjmuje nowe trendy technologiczne.
„Zawsze musimy mieć kanał dystrybutorski, bo partnerzy muszą od kogoś dostać wiedzę, muszą od kogoś kupić to oprogramowanie, aby sprzedać je dalej. Nie obawiam się, żeby coś się niepokojącego zmieniło” – mówi Podcaście CRN Polska Tomasz Krajewski, pełniący w Veeam Software rolę Senior Technical Sales Directora, odpowiedzialnego za region Europy Wschodniej i anglojęzycznej Afryki. „Kanał partnerski i dystrybucyjny zawsze będzie potrzebny” – zapewnia dyrektor, pytany o to, czy wraz z rozwojem usługowego IT dystrybutorzy i partnerzy nie będą już tak potrzebni vendorom.
Dyrektor porusza też temat zagrożenia ransomoware i kiepskiego przygotowania firm na jego odparcie.
„Tylko 16 proc. firm radzi sobie z atakiem ramsomware bez płacenia okupu. Jest przygotowana, ma oprogramowanie, ma plany. To jest może szokujące” – przyznaje Tomasz Krajewski.
Jak zauważa, większość firm w razie problemów wpada w tryb paniki i „ma taki plan, że nie wie co robić”. W tym kontekście mówi też o nowym przejęciu Veeama i… profesjonalnych usługach negocjacji z cyberprzestępcami.
Z Tomaszem Krajewskim rozmawiamy również m.in. o tym:
- po co Veeam kupił Coveware
- jak sztuczna inteligencja pomoże pomóc w backupie
- czy w Polsce jest zapotrzebowanie na backup dla kontenerów
- jak klienci reagują na zmiany w VMware i czy jest alternatywa
- dlaczego trendy technologiczne w Europie Wschodniej są przesunięte w czasie wobec zachodu oraz ile lat wynosi opóźnienie
„Jeżeli chodzi technologiczne trendy, to generalnie Europa wschodnia jest przesunięta w czasie o jakieś o 4 – 5 lat w stosunku do zachodu. Nie jest to spowodowane tym, że mamy jakąś niewiedzę, czy gorzej przygotowane kadry. Jest to spowodowane wrodzoną wschodnioeuropejską nieufnością do rzeczy, które nadchodzą z zewnątrz” – uważa dyrektor.
Jak zauważa dyrektor, podczas gdy na zachodzie królują buzzwordy, jak chmura, DevOps, czy ostatnio kontenery, „my jesteśmy rozsądni. Tam gdzie kontenery są potrzebne i zdają egzamin, to firmy zaczynają ich używać”.
Z Tomaszem Krajewskim rozmawia Wojciech Urbanek, zastępca redaktora naczelnego CRN Polska.
Podcastu można wysłuchać na kanale CRN Polska na Youtube.
Podobne podcasty
Czy (i dla kogo) rozdrobnienie rynku cyberbezpieczeństwa jest problemem
Z Lucy Szaszkiewicz, współzałożycielką i CEO startupu 1Strike.io, rozmawiamy m.in. o konsolidacji rynku cyberbezpieczeństwa, roli integratorów i wykorzystaniu narzędzi AI do ochrony cyfrowej.
Piotr Drąg z HPE o backupie: jak się najlepiej chronić?
"Polska jest najczęściej atakowanym krajem na świecie przez gangi ransomware" - mówi Piotr Drąg, HPE Storage Category Manager w podcaście CRN Polska.
Wojciech Wróbel: „Data protection jest elementem każdej dyskusji z klientem”
"Klienci coraz bardziej planują wprowadzać zmiany patrząc na współczesne zagrożenia. Wcześniej to nie występowało" - mówi Wojciech Wróbel z Fujitsu.