Wielka czwórka z Doliny Krzemowej jest jak płyn, a społeczeństwo jest jak naczynie” – mówi Marcin Babiak w podcaście CRN Polska. „To nie te firmy narzucają zmiany, tylko one dopasowują się do popytu, który my generujemy” – twierdzi trener biznesu w Kordo Edukacja, mentor, podcaster, który wcześniej zajmował stanowiska kierownicze m.in. w Apple’u, Dellu, Komputroniku.

Z ekspertem rozmawiamy m.in. o tym, jak żyć w świecie coraz szybszych zmian, czego powinny uczyć się nasze dzieci, aby zwiększyć swoje szanse w dorosłym życiu i czy powinniśmy obawiać się, że ChatGPT zastąpi człowieka i wyeliminuje przynajmniej niektóre zajęcia. Zdaniem Marcina Babiaka jest takie ryzyko, ale nie dla wszystkich.

Obszary, w którym komputery nas nie zastąpią albo nie zastąpią w najbliższym czasie, są związane z takimi cechami ludzkiego umysłu, jak: kreatywność, empatia, intuicja, wartości” – podkreśla ekspert. Te elementy ludzie powinni brać pod uwagę, projektując swoją karierę i zawody. „Natomiast tam gdzie są rzeczy proste, algorytmiczne, łatwe do sparametryzowania, tam się będą pojawiać maszyny, boty i będą nas zastępować” – przewiduje Marcin Babiak. „Ludzie muszą w przyszłości zajmować się rzeczami wyższego poziomu” – dodaje.

Trener biznesu mówi również o kulisach swojej aktywności na LinkedIn, o tym, co podoba mu się w Apple’u oraz czy…. metawers uczyni nas emocjonalnymi inwalidami.

Z Marcinem Babiakiem rozmawia Wojciech Urbanek, zastępca redaktora naczelnego CRN Polska.

Podcastu można wysłuchać na:
Youtube
Spotify
Apple Podcasts