Marcin Babiak: komu ChatGPT odbierze pracę?
Jest "Liderem LinkedIn 2022", a jego wpisy czytało już w sumie ponad 6 mln osób. Marcin Babiak, trener biznesu w Kordo Edukacja, w podcaście CRN Polska mówi m.in. o skutkach szybkich zmian w technologii i o tym, jakie konsekwencje dla planowania przyszłej kariery i rozwoju zawodowego ma ChatGPT.
„Wielka czwórka z Doliny Krzemowej jest jak płyn, a społeczeństwo jest jak naczynie” – mówi Marcin Babiak w podcaście CRN Polska. „To nie te firmy narzucają zmiany, tylko one dopasowują się do popytu, który my generujemy” – twierdzi trener biznesu w Kordo Edukacja, mentor, podcaster, który wcześniej zajmował stanowiska kierownicze m.in. w Apple’u, Dellu, Komputroniku.
Z ekspertem rozmawiamy m.in. o tym, jak żyć w świecie coraz szybszych zmian, czego powinny uczyć się nasze dzieci, aby zwiększyć swoje szanse w dorosłym życiu i czy powinniśmy obawiać się, że ChatGPT zastąpi człowieka i wyeliminuje przynajmniej niektóre zajęcia. Zdaniem Marcina Babiaka jest takie ryzyko, ale nie dla wszystkich.
„Obszary, w którym komputery nas nie zastąpią albo nie zastąpią w najbliższym czasie, są związane z takimi cechami ludzkiego umysłu, jak: kreatywność, empatia, intuicja, wartości” – podkreśla ekspert. Te elementy ludzie powinni brać pod uwagę, projektując swoją karierę i zawody. „Natomiast tam gdzie są rzeczy proste, algorytmiczne, łatwe do sparametryzowania, tam się będą pojawiać maszyny, boty i będą nas zastępować” – przewiduje Marcin Babiak. „Ludzie muszą w przyszłości zajmować się rzeczami wyższego poziomu” – dodaje.
Trener biznesu mówi również o kulisach swojej aktywności na LinkedIn, o tym, co podoba mu się w Apple’u oraz czy…. metawers uczyni nas emocjonalnymi inwalidami.
Z Marcinem Babiakiem rozmawia Wojciech Urbanek, zastępca redaktora naczelnego CRN Polska.
Podcastu można wysłuchać na:
Youtube
Spotify
Apple Podcasts
Podobne podcasty
Tomasz Krajewski: „Kanał partnerski i dystrybucyjny zawsze będzie potrzebny”
W ramach projektu All of Backup Exclusive Networks rozmawiamy z Tomaszem Krajewskim, dyrektorem w Veeam Software, m.in. o tym, czy i jak usługowe IT zmieni kanał dystrybucyjny, co to jest tryb paniki w przedsiębiorstwach i jak to się ma do ransomoware oraz dlaczego wschód Europy później niż zachód przyjmuje nowe trendy technologiczne.
Czy (i dla kogo) rozdrobnienie rynku cyberbezpieczeństwa jest problemem
Z Lucy Szaszkiewicz, współzałożycielką i CEO startupu 1Strike.io, rozmawiamy m.in. o konsolidacji rynku cyberbezpieczeństwa, roli integratorów i wykorzystaniu narzędzi AI do ochrony cyfrowej.
Piotr Drąg z HPE o backupie: jak się najlepiej chronić?
"Polska jest najczęściej atakowanym krajem na świecie przez gangi ransomware" - mówi Piotr Drąg, HPE Storage Category Manager w podcaście CRN Polska.