Czy (i dla kogo) rozdrobnienie rynku cyberbezpieczeństwa jest problemem
Z Lucy Szaszkiewicz, współzałożycielką i CEO startupu 1Strike.io, rozmawiamy m.in. o konsolidacji rynku cyberbezpieczeństwa, roli integratorów i wykorzystaniu narzędzi AI do ochrony cyfrowej.
Rozdrobnienie rynku cyberbezpieczeństwa nie jest problemem dla dostawców, a raczej dla klientów – uważa Lucy Szaszkiewicz, CEO startupu 1Strike.io, który opracowuje platformę do symulacji naruszeń danych i ataków (BAS).
„Problem po stronie klientów polega na tym, że – w takiej żargonowej komunikacji oferty – bardzo trudno jest decydentowi, który ma wybrać rozwiązania, wybrać to czego potrzebuje albo w ogóle je ze sobą porównać” – wyjaśnia.
Dzieli się również przewidywaniami, w jakim kierunku pójdzie konsolidacja.
„To co się skonsoliduje, to rodzaj narzędzi, które będą obsługiwać cały proces end to end, które będą kompatybilne do systemów zarządzania większych organizacji” – mówi.
Jak podkreśla, zmiany nie nastąpią szybko, a integratorzy na pewno pozostaną na rynku.
„Będą niezbędni, by obsłużyć szczególnie klientów, którzy nie dosponują gigantycznym budżetem” – uważa szefowa 1Strike.io.
Z ekspertką rozmawiamy również o:
- globalnej awarii systemów IT, jaka miała miejsce w lipcu 2024 r.
- rynku rozwiązań BAS (Breach and Attack Simulation)
- wyścigu technologicznym z hakerami
- wykorzystaniu AI w systemach cyberbezpieczeństwa
Podcastu możecie wysłuchać na kanale CRN Polska na platformie Youtube.
Z Lucy Szaszkiewicz rozmawia Wojciech Urbanek, zastępca redaktora naczelnego CRN Polska.
Podobne podcasty
Piotr Drąg z HPE o backupie: jak się najlepiej chronić?
"Polska jest najczęściej atakowanym krajem na świecie przez gangi ransomware" - mówi Piotr Drąg, HPE Storage Category Manager w podcaście CRN Polska.
Wojciech Wróbel: „Data protection jest elementem każdej dyskusji z klientem”
"Klienci coraz bardziej planują wprowadzać zmiany patrząc na współczesne zagrożenia. Wcześniej to nie występowało" - mówi Wojciech Wróbel z Fujitsu.
„Sztuczna inteligencja bardziej dotknie ludzi wykształconych”
O generatywnej sztucznej inteligencji rozmawiamy z Piotrem Mechlińskim z Deloitte, ekspertem i praktykiem, który wyjaśnia m.in., jak nowe rozwiązania GenAI pomogą firmom i prezesom oraz jak mogą wpłynąć na pracę specjalistów i korzystanie z urządzeń.