Dla resellerów, VAR-ów i integratorów IT. miesięcznik komputerowy przeznaczony dla firm komputerowych i związanych z branżą IT.

Strona główna Fora dyskusyjne Odpowiedz na: 189374

#242509
franek
Uczestnik

Obserwuję te spółki od dawna i znam je na pamięć. Na zakup nigdy się nie zdecydowałem bo aby akcje drożały to firmy muszą mieć po pierwsze dużą wiarygodność a po drugie możliwości rozwijania się, czytaj generowania sensownych zysków. Tak samo mocno na kurs wpływa ogólne słabość gpw i chyba to nieszybko sie zmieni. Czarnecki i getback też przecież mocno wpłyneli na straty inwestorów, itd itd

Przy tak konkurencyjnym i ograniczonym rynku trudno coś większego zdziałać, obroty miliardowe a zyski stosunkowo niewielkie, chociaż AB wygląda nieźle.

Do tego coraz bardziej odczuwalne alli, amazon, allegro gdzie wszystko jest taniej w detalu niż w dystrybucji, gdzie również ja coraz częściej kupuję. Funkcjonuję na dobrym poziomie dzięki temu, że robimy serwis i modernizacje itd. Z samej sprzedaży bym nie wyżył.

Do tego Wortmann i Also u których zacząłem kupować bo mają coraz ciekawszą ofertę.

Niech jeszcze wydarzy się jakiś kryzys po drodze który wielu zapowiada to wtedy kupię: Action po 50gr jak przetrwa, ktr – 1 zł, abc – 50 gr, ab po 5 zł i będę oczekiwałe na wzrosty :).

Wydaje się, że przy takich obrotach jakie osiągają dystrybutorzy jedynie znalezienie sensownej wartości dodanej mogłoby napędzić te firmy a to nie takie proste bo konkurencja internetowa będzie dla dla ich klientów czyli nas nie mniejsza tylko coraz większa, chyba że urząd ceny przyłoży się do roboty.

Temat rzeka można dyskutować bez końca a warunki rynkowe cały czas i tak ewoluują.

A co do twoich akcji ty chyba pozostaje o nich zapomnieć i przypomnieć sobie jak może zaistnieją jakieś super warunki rynkowe i ceny akcji wrócą do normy.