Dla resellerów, VAR-ów i integratorów IT. miesięcznik komputerowy przeznaczony dla firm komputerowych i związanych z branżą IT.

Strona główna Fora dyskusyjne Odpowiedz na: 189354

#242332
fullcom
Użytkownik

Mały biznes to zdecydowanie ubuntu ewentalnie redhat jak wymagają tego jakieś specyficzne aplikacje. (Są rzeczy tylko na RH )
Z tym że wszystkie „duże” dystrybucje z poważnymi firmami za plecami pewnie spokojnie można brać do wdrożeń. SUSE np zawsze było ślicznie dopracowane takie przyjazne 😀
Ale osobiście lubię ubuntu bo ma dobre wsparcie i jednak do niego jest większość poważnych projektów podpięta więc się oszczędza walki.
Nie bez znaczenia jest to że uczyłem sie linuxa na pld i debianie więc niejako mam sentyment . Debian jest zbyt „toporny”  na biurko ale ubuntu już jest ok i nawet czasem przesiadka z 7 na ubuntu jest mniej bolesna niż z 7 na 10 😀 wystarczy nie wypowiadać słowa linux… 😀 . I co ważne Ubunu ma długi okres wsparcia (LTS) co nie jest bez znaczenia i  bardzo ułatwia życie.

W szkołach dość dobrze przy ogarniętym nauczycielu sprawdzałsię edu linux. Ale zdaje się że ten projekt umał. To co teraz będę robił zamierzam opierac już na lubuntu (słabe komputery)  ale  sprawa jest świerza i w trakcie ustalania co szkoła chce. Tu mam trochę czasu i bedę coś rzeźbił żeby powstało całościowo coś fajnego do powielania na kolejne pracownie a może i szkoły .