Dla resellerów, VAR-ów i integratorów IT. miesięcznik komputerowy przeznaczony dla firm komputerowych i związanych z branżą IT.

Strona główna Fora dyskusyjne Odpowiedz na: 189347

#242205
Arczi
Uczestnik

gricom:

A wystarczyło by żeby Micorosoft najlepiej na swojej stronie umieścił informacje odnoszącą się do procederu sprzedaży takich kluczy. Sam mam przy każdej ofercie sprzedaży Office lub Windows problem wyjaśniania klientowi dlaczego ja chcę tyle kasy skoro na allegro kilka razy taniej. A tak zamiast sie kopać z koniem to bym odesłał do konkretnej strony i po temacie. Nie rozumiem milczenia Microsoftu, to przecież nie jest w ich interesie. Przyłączam sie do kolegów wyżej z prośba o zapytanie wysłane od CRN w tej sprawie.

Choćby dzisiaj poważna firma podesłała mi linka z allegro z zapytaniem czemu je chce kilka razy więcej za office skoro tam mogą kupić za 260zł z fakturą i pięknymi zapewnieniami że wszystko OK. A to, że pod tym linkiem (http://allegro.pl/office-2016-professional-pl-automat-fv23-i6602601343.html?bi_s=ads&bi_m=p2,1&bi_c=225414 ) sprzedano w czasie ostatniego miesiąca ponad 300 licencji Windows i Office uwiarygadnia sprzedawcę w oczach kolejnych kupujących.

Najlepsze, że ma prawie 100% pozytywnych komentarzy co świadczy, że Microsoft nie robi nic ze sprzedającymi jak i kluczami produktów które najwidoczniej działają bez problemów. A wystarczyło by blokować takie klucze … Bo o ile rozumiem, że w starych systemach lub office klucze mogą pochodzić z komputerów np. poleasingowych z naklejek to z nowych windowsów 10 tylko z jakiś generatorów kluczy.