Dla resellerów, VAR-ów i integratorów IT. miesięcznik komputerowy przeznaczony dla firm komputerowych i związanych z branżą IT.

Strona główna Fora dyskusyjne Odpowiedz na: 189343

#242274
fullcom
Użytkownik

Bo vat jest podatkiem unijnym a pewien przewodniczący w struktórach UE pomagał firmom czerpać korzysci z podatków?

Przecież większość korporacji jeśli by znieść mozliwosć "optymalizacji podatkowej' w ciągu roku zostaje z niczym.
Jeśli by znieść mmzliwość dawania kredytów z powietrza większość banków i za nimi korporacji w ciągu kilku mc nie istnieje.
 

Tan cały system to bańka. VAT jest sposobem na zarabianie kasy a nie jest podatkiem. Dla tego teraz jest taki koszmarny pisk.
Wystarczy zobaczyć kto pomagał firmom unikać opodatkowania i kto atakuje najzacieklej polskę i jakie mają te osoby powązania.

To nie jest problem polski to problem europejski i światowy. Sprzedarz czegokolwiek sie nie opłaca opłaca sie optymalizacja podatkowa. Dlatego małe firemki tak cieńko predą bo duzi rynek niszczą używajac go tylko do zarabiania na "narzędziach finansowych"

Podatek obrotowy zabija większość sieci handlowych praktycznie z dnia na dzień.  Tak samo jak wiekszosć przewalaczy z allego.

Ale ludzi któzy to mówią uważa sie za oszołomów…

Obecne postępowanie w UE przeciwko głównym politykom pewnie umrze ale pokazuje jak wysoko sięgają macki wałów i dojenia gospodarek. Szanse na ruszenie tego są niewielkie.  Jedyna opcja ze powstanie twór równowarzacy UE z wspólnym systemem podatkowym który będzie własnie oparty o proste mechanizmy bez ulg odliczeń i innych dziwnych mechanizmów dajacych pole do wyciągania pieniędzy z budrzetu.

Jeśli ktoś naprawdę myśli ze atak na polskę dotyczy sprawy jakiegoś śmiesznego TK to sie gróbo myli. Chodzi o ukręcenie możliwości zrobienia w polsce porządku z systemem podatkowym. W UE nie da sie odejść od VATu.  Wszystkie kraje wiedzą ze to kriminogenne ale nikt nie rusza śmierdzącej kupy.

Ciekawe. Prawda?
Nie widzę po wyborach w francji szans na większą odwilrz.