Dla resellerów, VAR-ów i integratorów IT. miesięcznik komputerowy przeznaczony dla firm komputerowych i związanych z branżą IT.

Strona główna Fora dyskusyjne Odpowiedz na: komentowanie aktualności

#252739
reseller
Uczestnik

Rozwijając temat: nie ma znaczenia czy to tysiące czy miliony, bo to kropla w porównaniu do obrotów. Kurs tej spółki się kisi przez lata poniżej 10 zł i tak zostanie na zawsze, no chyba że Francuzi zechcą go podbić przed opchnięciem spółki komuś. Dlaczego?

Sprawa jest niezwykle prosta, to wydmuszka, a transfer zysków ze spółki przebiega w inny sposób. Spółka nie  wypłaca dywidendy, a zyski są transferowane po przez zakupy produktów i usług od innych podmiotów z grupy głównego akcjonariusza. Nie sprawdzałem, ale pewnie dywidendy nie płaca od kiedy to zmienili nazwę(płacenie za nazwę/logo to idealna okazja do transferu środków). Podsumowując: z punktu widzenia inwestora nie warto kupować akcji tej spółki, no chyba że będzie cynk o chęci sprzedaży spółki(jak już się sprzeda nieruchomości, zwolni ludzi itd.) lub przy jakichś nadzwyczajnych zdarzeniach.
 
Z punktu widzenia obywatela tego kraju to natomiast jest fantastyczny przykład jak transferowane są środki i to gdy mamy do czynienia z majątkiem narodowym bo jak wiadomo ta spółka była państwowa, a teraz też należy do państwa tyle że Francuskiego 🙂
To jest i tak w miarę cywilizowane i mało agresywne transferowanie dóbr (kapitału – to chyba było by złe słowo). Elektrownie atomowe i myśliwce, licencje MS to kupimy bez przetargu robiąc dobrze USA. Rosji to robimy dobrze przepłacając za gaz i podobne. Gospodarując tak, a nie inaczej to trzeba skądś na to brać, czyli podnosić podatki.
 
„Najwspanialej” to by było chyba gdyby PIS zapragnął nacjonalizować takie perełki i odkupić taką „perełkę”-wydmuszkę po zawyżonej cenie. Podobnie jak to się stało z Aliorem – który to nagenerował oddziałów, a jak już przestały się opłacać bo ludzie intensywniej zaczęli używać Internetu do bankowości to nasz przenajwspanialszy rząd odkupił to(przez PZU i PKO chyba) i nagle się okazało że kurs tego czegoś pikuje i trupy wylatują z szafy(Henryk K. i inne). Alior jest teraz po 16zł z groszami, a my jako podatnicy-obywatele kupowaliśmy w 2017/2018 roku więc pewnie po ok. 80-60zł – PIĘKNIE 🙂
 
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 😉