Na Cafe Allegro (czyli swego rodzaju forum serwisu) użytkownicy nie pozostawiają suchej nitki na nowym wyglądzie – drażniący, nieczytelny, skomplikowany, odechciewa się kupować – to łagodniejsze opinie. Allegrowicze narzekają, że witryna nie zawsze działa albo chodzi zbyt wolno, trudno coś w niej znaleźć, jest skomplikowana, mimo że wprowadzone nowości miały uczynić ją bardziej przejrzystą i przyjazną. Co gorsza użytkownicy sygnalizują, że sprzedają mniej. Ich zdaniem klienci mają problem ze znalezieniem ofert.

’Spada sprzedaż. Nie dziwię się, bo mi od wczoraj nie udało się obejrzeć kilkuset ofert, od których zaczynam poranek. Dziś nawet już nie próbowałam przeglądać.’ – informuje jedna z osób.

’Przy nowym wyglądzie odechciewa mi się pracy. Już szukam innych możliwości sprzedaży’ – zapowiada sprzedawca.

’Po wprowadzeniu nowego wyglądu allegro, niestety, ale nie jestem w stanie (psychicznym) niczego tu przeglądać kupować, itp.- po prostu się odechciewa’. – żali się kolejny allegrowicz.

’Jeśli chcieliście utrudnić zakupy, spowolnić wyszukiwanie i znacznie je skomplikować – cel osiągnięty!’ – drwi ktoś inny.

Allegro udostępniło ankietę do głosowania nad wyglądem nowego serwisu – 97,55 proc. osób wybrało opcję: 'pomysł jest do odrzucenia’, a 'jest do wprowadzenia po zmianach’ – 1,47 proc. Za wypowiedziało się 0,98 proc. (wyniki z godzin wieczornych 22 kwietnia, do tego czasu głosowało 4688 internautów).

Głosować i zapoznać się z opiniami można na tej stronie.

 

Ula Habersack z zespołu Allegro przypomina, że nowy wygląd przed wprowadzeniem w życie był testowany:

’Większość Użytkowników oceniła zmianę na bardzo duży plus – informuje przedstawicielka Allegro – Równolegle pracowaliśmy nad wyeliminowaniem błędów. Sugestie były również odnotowywane, analizowane i te istotne dla ułatwienia procesu zakupowego zostały już wdrożone. Część z sugestii czeka jeszcze na realizację.’

Ula Habersack podkreśliła, że użytkownicy mogli przeklikać odmienione Allegro przed premierą i przekazywać swoje opinie i sugestie. Wielu nie skorzystało z tej możliwości. Zaznaczyła, że od nowej wersji nie ma już odwrotu.

’Bardzo mi przykro, ale z wiedzy jaką posiadam – na chwilę obecną wyniki z ankiety w tym wątku nie wpłyną na zmianę wyglądu Allegro.’ – poinformowała przedstawicielka serwisu.