Dla resellerów, VAR-ów i integratorów IT. miesięcznik komputerowy przeznaczony dla firm komputerowych i związanych z branżą IT.

Konkurs Channel Awards 2021 – wyniki!


Dobiegły końca prace Kapituły tegorocznego konkursu, dzięki czemu poznaliśmy zwycięzców w każdej z trzynastu kategorii. Wszystkim serdecznie gratulujemy, a jednocześnie dziękujemy członkom Kapituły i jej Sekretarzowi za ich zaangażowanie oraz poświęcony czas. Sam konkurs, jak też towarzyszące mu debaty stanowić będą podstawę do prac nad Kodeksem Dobrych Praktyk Partnerskich dla Branży IT. Zgodnie z regulaminem konkursu w gronie finalistów znalazły się nominacje o największej liczbie głosów oraz konkretnie umotywowane. Prezentując poniżej wyniki Channel Awards 2021 z braku miejsca podajemy jedynie przykładowe uzasadnienia.


Zwycięzcy

Postać Rynku IT

ex aequo

Mariusz Kochański

CEO, Veracomp – Exclusive
Networks

„Za skuteczne zarządzanie zawsze niełatwym procesem integracji dużych organizacji w momencie przejęcia”.

Andrzej Przybyło

prezes zarządu, AB

„Za to, że podąża za trendami rynkowymi, doprowadzając AB do pozycji lidera w swoim segmencie rynku, a pod względem przychodów – lidera całej branży IT w Polsce”.

Producent

Dell Technologies

„Za to, że pomimo zawirowań z dostępnością produktów, producent ten najbardziej sprawnie poradził sobie z realizacją projektów i zaopatrzeniem dystrybutorów”

Dystrybutor

AB

„Najbardziej elastyczny z dostępnych dystrybutorów w każdym obszarze: od logistyki po finanse i miękkie zagadnienia biznesowe. Najlepiej zorganizowana logistyka i wysyłka towarów. Szeroka oferta i duża dostępność towaru. Dobre warunki i ceny”.

Dystrybutor VAD

Veracomp – Exclusive Networks

„Pomimo zmiany właścicielskiej, załoga utrzymuje wysoki poziom profesjonalizmu. Tę nową-starą firmę należy docenić za szybki kontakt i pomoc w doborze rozwiązań. Dystrybutor ten dysponuje świetną logistyką i zespołem mocnych inżynierów”

Dystrybutor specjalizowany

S4E

„To najbardziej wyspecjalizowany dystrybutor w technologii Huawei. Dysponuje centrum edukacyjnym i wdrożeniowym realizującym obecnie działania również w Europie”

Channel Manager

ex aequo

Patrycja Gawarecka

Sales & Marketing Director, AB

„Resellerzy cenią ją za szybkość reakcji i proaktywność w działaniach mających na celu dbałość o kanał partnerski i bezpośrednie kontakty z klientami AB”.

Dariusz Okrasa

Senior Channel Sales Manager, Dell Technologies

„Duży spokój i stabilność decyzji, dobry przegląd rynku i zrozumienie potrzeb partnerów, a jednocześnie umiejętny balans pomiędzy interesami producenta i partnerów, jak też dostępność”.

Product Manager

Justyna Kamionka

IBM Storage Product Manager, Arrow

„Najważniejsze cechy Justyny Kamionki to profesjonalizm i wiedza – dzięki nim jest nieocenionym wsparciem dla partnerów IBM. Jej zaangażowanie przynosi
wymierne efekty”.

Polski produkt/usługa

Cypherdog Security

„Twórcy rozwiązania wykazali się odwagą wchodząc na trudny rynek rozwiązań bezpieczeństwa”.

Usługodawca

Centrum Kompetencyjne AB

„Znakomicie spełniło swoją rolę – w dobie pracy zdalnej oraz ograniczonych przez pandemię możliwości bezpośrednich spotkań – przy organizacji konferencji i prezentacji ofert kluczowych graczy na rynku”.

Producent rozwiązań IT dla MŚP

Dell Technologies

„Za w pełni skalowalne rozwiązania <<dużego>> IT, które zawsze mogą być dopasowane do potrzeb i wymagań sektora MŚP”.

Producent rozwiązań dla centrów danych

Dell Technologies

„Producent ten dysponuje kompletnym topowym i innowacyjnym portfolio produktowym dedykowanym do centrów danych”

Producent oprogramowania dla firm

ESET

„Za znakomite wyniki sprzedażowe”.

Producent rozwiązań zapewniających ciągłość biznesową przedsiębiorstw

Fortinet

„Producent ten proponuje podejście do sieci bazujące na bezpieczeństwie, w którym rozwiązania zabezpieczające zintegrowane są z każdym elementem sieci i umożliwiają klientom ochronę brzegu każdej infrastruktury sieciowej, na dowolną skalę”

Na kanale CRN Polska (YouTube) zamieściliśmy audycję, w której komentujemy wyniki tegorocznego konkursu – zachęcamy do obejrzenia.

Z kolei w wydaniu styczniowym opublikujemy relację z Gali Channel Awards 2021, która odbyła się 7 grudnia br. w Hotelu Polonia Palace w Warszawie.

Serdecznie dziękujemy Czytelnikom za nadesłane nominacje!