Kluczowe informacje dla twoich klientów: 

 • nowa seria przełączników PoE to unikalna konstrukcja sprzętowa z oprogramowaniem przeznaczonym do instalacji monitoringu CCTV,
 • zestawienie i podgląd statusu podłączonych kamer IP odbywa się z poziomu interfejsu przełącznika,
 • zasilanie kamer jest nieprzerwane, nawet w przypadku resetu przełącznika.

 

 

Przełączniki GS1300 (po lewej) i GS1350 (po prawej) podnoszą standard
nowoczesnych sieci do monitoringu.

 

Wykorzystanie potencjału biznesowego Internetu rzeczy

Technologia Internetu rzeczy (IoT) stwarza nowe możliwości biznesowe. Klienci coraz częściej instalują w domach i firmach nie tylko inteligentne oświetlenie, ogrzewanie czy klimatyzację, lecz także całe systemy do monitoringu obiektów. Trendy na rynku IoT pokazują, że to właśnie sektor monitoringu i nadzoru jest jednym z rozwijających się najprężniej. Wraz z nim rośnie znaczenie przełączników PoE (Power over Ethernet), których jakość i możliwości odgrywają coraz istotniejszą rolę we wdrożeniach wizyjnych systemów zabezpieczeń. Muszą one:

 • charakteryzować się wysokim budżetem mocy,
 • obsługiwać sieć z wieloma kamerami jednocześnie,
 • mieć szeroki zasięg transmisji,
 • zapewniać ciągłość pracy.

Przełączniki przeznaczone do monitoringu

Na wyzwania, które pojawiają się podczas tworzenia profesjonalnych systemów monitoringu, odpowiadają przełączniki PoE GS1300 i GS1350 marki Zyxel. Dzięki zróżnicowanej liczbie portów i wysokiemu budżetowi mocy urządzenia te z łatwością obsługują sieci z wieloma kamerami – nawet przy podłączeniu wszystkich portów. Ponadto każdy model jest wyposażony w dodatkowe porty uplink do szkieletowego połączenia sieci bez zajmowania portów PoE dla kamer IP.

Więcej możliwości dzięki większemu zasięgowi

Kamery IP i inne urządzenia zabezpieczające często muszą być instalowane w odległych miejscach, a standardowe przełączniki PoE mają zasięg transmisji do 100 metrów. Obie serie przełączników od Zyxel minimalizują ten problem – dzięki trybowi rozszerzonego zasięgu, który umożliwia uzyskanie odległości transmisji do 250 metrów, zapewniają wiele opcji instalacji.

 

Funkcje przyjazne dla użytkowników

Zarówno GS1300, jak i GS1350 mają intuicyjnie zaprojektowany panel przedni umożliwiający łatwe i szybkie zarządzanie urządzeniami. Dioda LED PoE informuje, kiedy zużycie energii przez przełącznik zbliża się do jego maksymalnej wartości, umożliwiając użytkownikom dokonanie odpowiednich regulacji sieci, aby nie przekroczyć budżetu mocy. Przełączniki z serii zarządzanej GS1350 wyposażono w przycisk przywracania, który umożliwia użytkownikom szybkie naprawianie błędów przez powrót do poprawnie działającej konfiguracji.

Stworzone z myślą o monitoringu

Seria GS1350 obejmuje cztery różne modele przełączników, które spełniają najbardziej wymagające potrzeby związane z obsługą aplikacji do nadzoru i zarządzaniem nimi. Są to m.in.:

 • automatyczne przywracanie kamer: natychmiast po wykryciu awarii kamery IP przełącznik automatycznie spróbuje przywrócić jej poprawną pracę;
 • ciągłość pracy PoE: pozwala przełącznikom na nieustanne zasilanie kamer IP nawet podczas aktualizacji oprogramowania lub restartu przełącznika. W systemie monitoringu utrzymanie działania kamer jest kluczowe.

Ponadto, ponieważ stabilność przełączników ma krytyczne znaczenie dla sieci monitoringu, a okablowanie kamery zewnętrznej jest często podatne na wyładowania atmosferyczne, seria GS1350 ma opatentowaną konstrukcję, która znacznie poprawia ochronę przeciwprzepięciową.

Wszyscy mówią o tym, w jaki sposób aplikacje IoT tworzą przyszłe możliwości biznesowe. To dlatego, że udało nam się połączyć nasze doświadczenie z opiniami klientów i wyprodukować serię przełączników, która umożliwi nam wykorzystanie ogromnego potencjału Internetu rzeczy – podkreśla Aleksander Styś, VAR Account Manager w Zyxel Communications.

Więcej informacji na temat przełączników do monitoringu: GS1300, GS1350

Zyxel – twój sieciowy sojusznik

Zyxel Communications już 30 lat łączy ludzi, koncentrując się na wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań dla swoich klientów. Możliwości adaptacji i innowacyjne technologie sieciowe czynią producenta liderem komunikacji dla firm telekomunikacyjnych, dostawców usług, klientów biznesowych i użytkowników domowych.

 • 1500+ współpracowników na całym świecie,
 • 100 milionów urządzeń łączących na globalną skalę,
 • ponad 700 tys. firm pracujących lepiej dzięki produktom marki Zyxel,
 • obecność na 150 światowych rynkach.

Zyxel Communications, tworząc sieci przyszłości, uwalnia potencjał i spełnia wymagania nowoczesnych miejsc pracy – wspiera ludzi w biurze, codziennym życiu i w czasie wolnym.

Dołącz do nas na Facebooku i LinkedIn