Zmiany w preferencjach w obszarze druku
Od początku pandemii obserwujemy stopniowe odchodzenie przedsiębiorstw od wielkowymiarowych biurowych urządzeń drukujących typu MFP na rzecz kompaktowych sprzętów do domowych przestrzeni, które nie tylko wyróżniają się niższą ceną zakupu, ale również pozwalają na ekonomiczny druk.

Przed pandemią większość organizacji stawiała na centralizację rozwiązań druku, doceniając wiele aspektów tego procesu. Ale w obliczu zmiany lokalizacji miejsc pracy konieczne było wprowadzenie rozwiązań umożliwiających wydajną pracę mniejszym zespołom i sprawdzających się w domu. Ponadto posiadanie przez firmę większej liczby urządzeń drukujących umożliwia wypożyczenie sprzętu pracownikom na czas pracy zdalnej.
Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, specjaliści Brother rozbudowali portfolio urządzeń tej marki o kompaktowe rozwiązania do druku, które sprawdzą się zarówno w siedzibie firmy, jak i w ramach home office’u. Dużym zainteresowaniem w ostatnim czasie cieszyły się laserowe urządzenia z serii Toner Benefit oraz wielofunkcyjne atramentowe modele InkBenefit Plus. Wymienione typy drukarek charakteryzuje nie tylko kompaktowy rozmiar, przyjazny interfejs, ale też mnogość dostępnych typowo biznesowych funkcji i niski koszt wydruku.
Produkty z serii Toner Benefit charakteryzują się wysoką prędkością druku (do 34 stron na minutę) przy niskim poziomie hałasu oraz tonerem o wydajności do 2 tys. stron. Seria składa się z monochromatycznej drukarki i urządzeń 3w1, które umożliwiają drukowanie, kopiowanie oraz skanowanie. Wydajne tonery oraz funkcja druku dwustronnego, optymalizują koszt każdej wydrukowanej strony.
Druk bez kabla
Nowa linia InkBenefit Plus składa się z siedmiu urządzeń, charakteryzujących się wysoką prędkością druku zbliżoną do domowych kolorowych urządzeń laserowych. Mogą wydrukować nawet 17 obrazów w czerni oraz 16,5 obrazu w kolorze. Każde urządzenie z tej linii wyposażono w łatwy w obsłudze system zbiorników z atramentem o wysokiej wydajności. Wszystkie modele są wyposażone w cztery butelki z atramentem o dużej pojemności, przy czym 4 urządzenia z serii posiadają w zestawie dodatkowe opakowanie czarnego atramentu, dzięki czemu możliwe jest wydrukowanie do 15 000 stron. Modele InkBenefit Plus mają zamkniętą kasetę na papier (do 150 arkuszy) i dodatkowy podajnik na papier innego formatu lub typu.
Nowe urządzenia atramentowe oferują szereg funkcji i rozwiązań, między innymi szybkie i bezpieczne drukowanie bez konieczności podłączania kablem z laptopem. Łączność bezprzewodowa w najnowszej serii InkBenefit Plus ułatwia dostęp do urządzenia innym użytkownikom, pozwala także na bezpośredni druk z telefonu komórkowego lub tabletu. Wszystkie bezprzewodowe atramentowe urządzenia wielofunkcyjne z tej serii umożliwiają druk za pomocą rozwiązania Email Print, dzięki któremu użytkownik może wysyłać wydruki do drukarki, nie będąc w tej samej sieci bezprzewodowej. Wybrane modele są kompatybilne z technologią Apple AirPrint lub rozwiązaniem Brother Web Connect, które pozwala skanować pliki do Dropbox, Google Drive, Evernote, Box, OneNote czy OneDrive.
Dwa poziomy bezpieczeństwa
Przypisanie urządzeń drukujących konkretnym osobom lub małym zespołom pozwala znacznie zwiększyć bezpieczeństwo przetwarzanych informacji. Istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że dane wrażliwe klientów i partnerów dostaną się w niepowołane ręce. Gdy firmy stosowały rozwiązania ogólnodostępne na powierzchniach wspólnych, musiały zadbać o to, aby nikt nieupoważniony nie miał do nich wglądu. Należy pamiętać, że właściwa konfiguracja urządzeń sieciowych umożliwia przygotowanie bezpiecznego środowiska, również w warunkach home office’u. Pracownicy, którzy przetwarzają dane osobowe powinni równoległe wdrożyć odpowiednie rozwiązania na dwóch poziomach: zabezpieczenia urządzeń przed nieautoryzowanym dostępem oraz ochrony dostępu sieciowego.
Pozwala to chronić dane w trakcie całego procesu drukowania. Pod względem funkcjonalnym, urządzenia Brother posiadają wiele udogodnień, w tym również te, które umożliwiają zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa przetwarzanym danym. Odpowiedni podwykonawca zapewni ochronę rozwiązaniom, z których korzysta pracownik, tak, aby były one bezpieczne zarówno podczas pracy z biura, jak i w domu.
Podobne artykuły
Skanery poszły w ruch
Skanery czasami postrzega się jako sprzęt archaiczny, ale cyfrowa transformacja wciąż napędza popyt na te urządzenia. Wiele przemawia za tym, że hossa w tym segmencie rynku szybko się nie skończy.
Bezpieczne dokumenty podczas pracy z dowolnej lokalizacji
W wielu firmach podczas tworzenia procesów ochronnych pomijane są aspekty dotyczące bezpieczeństwa drukowania i skanowania. Tymczasem to ważne zagadnienie powinno być uwzględniane już podczas nabywania sprzętu, a także przy edukacji pracowników dotyczącej ochrony danych.
Skanowanie „szyte na miarę”
Większość firm korzysta z urządzeń wielofunkcyjnych, chociaż nie w każdym biurze sprawdzają się tego typu rozwiązania. Dobrym wyjściem z sytuacji będzie wdrożenie kompaktowych urządzeń dedykowanych konkretnym funkcjom.